alexa Glashütte Original | Senator | Chronograph | Panorama | Date
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Senator Chronograph Panorama Date

glashutte-original-logo.png

Klasik tasarımları olduğu kadar muhteşem mekanizmaları ve markanın sembolü haline gelmiş panoramik tarih penceresi ile de saatseverlerin büyük beğenisini kazanan kült marka Glashütte Original, modern çizgileriyle dikkat çeken yeni modeli Senator Chronograph Panorama Date ile başta hayranları olmak üzere tüm saat meraklılarına hoş bir sürpriz yaptı.

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-2.jpg

Markanın ilk defa 2014 yılında saatseverlerin beğenisine sunduğu Caliber Ref.37-01 kodlu ve Flyback özellikli kronograf mekanizmaya ev sahipliği yapan Senator Chronograph Panorama Date koleksiyonu, bu seneye kadar sadece platin ve 18K pembe altın kasa seçenekleri ile geliyordu. Alman menşeli marka bu seneki Baselworld kapsamında ürün grubuna eklediği en son versiyon ile büyük ilgi çekti. Glashütte Original ismiyle özdeşleşmiş gelenekselci tasarım öğelerinin aksine oldukça sportif bir görünüm sunan modelin en önemli özelliği -şüphesiz görece ulaşılabilir fiyatının da yegâne sebebi olan- paslanmaz çelik kasası oldu.

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-8.jpg

Glashütte Original Senator Chronograph Panorama Date modelinin paslanmaz çelik kasayla sunulması bile bence hem marka hem de saatseverler için çok önemli bir gelişme iken, yeni versiyonun gayet modern ve sportif çizgiler taşıyan bir kadran ve yanında bir de kauçuk kayış ile gelmesi fuarın en büyük sürprizleri arasında yerini almasına yetti diye düşünüyorum.

Yeni modelin 42mm çapındaki paslanmaz çelik kasası hem parlak hem de mat yüzeylere sahip şekilde tasarlanmış.  Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 100 metre olarak ayarlanmış. Platin ve 18K pembe altın modellerden farklı olarak mat siyah zemine sahip kadran ile tasarlanan yeni modele beyaz altından yapılmış ve oldukça dikkat çekici mavi tonunda SuperLuminova eklenmiş kollar eşlik ediyor. Senator Chronograph Panorama Date koleksiyonun tipik dizilimini taşıyan kadran için seçilen renk paleti okunabilirlik konusunda başarılı olduğu gibi modelin sadece Senator Chronograph Panorama Date koleksiyonundan değil, ürün grubunun tamamından farklı bir görünüm sunmasına da yardımcı olmuş.

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-4.jpg Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-6.jpg

Glashütte Original Senator Chronograph Panorama Date (Stainless Steel)  modelinin içerisinde görev yapacak mekanizma olarak yine Caliber Ref. 37-01 tercih edilmiş. Kolon çarklı ve Flyback özellikli otomatik kronograf bir mekanizma olan Caliber 37-01, 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 70 saat gibi iddialı bir güç rezerv süresi sunuyor. 30 dakika ve 12 saat sayaçları bulunan kronograf özelliğine ek olarak Flyback fonksiyonu da sunan mekanizma, saat 6 noktasında markanın karakteristik özelliklerinden panoramik tarih penceresine yer veriyor.

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-5.jpg

Yeni model, aralarında marka için oldukça iddialı bir seçenek olan kauçuk kayışın da yer aldığı üç farklı kayış/bilezik opsiyonuyla geliyor.

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-Panorama-Date-7.jpg

Glashütte Original Senator Chronograph Panorama Date modelinin paslanmaz çelik kasayla sunulması bile bence hem marka hem de saatseverler için çok önemli bir gelişme iken, yeni versiyonun gayet modern ve sportif çizgiler taşıyan bir kadran ve yanında bir de kauçuk kayış ile gelmesi fuarın en büyük sürprizleri arasında yerini almasına yetti diye düşünüyorum. 14.900,00 USD (ABD listesi ) başlangıç fiyatını da dikkate alırsak eğer, Glashütte Original mükemmel bir işe imza attığı ortada…

Benzer Haberler