alexa 1-37-01-04-02-07 | The Capital Edition | Glashütte Original | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Senator Chronograph The Capital Edition

glashutte-original-logo.png

Saat endüstrisinin Alman menşeli majör oyuncularından Glashütte Original, Almanya’nın başkenti Berlin’den ilham alan yeni serisi “The Capital Edition” ile boy gösterdi. Markanın sembol model ailesi Senator Chronograph platformu üzerinden tasarlanan yeni modeller, farklı renk kombinasyonları ile standart modellerden ayrılıyor.

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-2-.jpg

Markanın sponsorları arasında yer aldığı 68. Berlin Film Festivali kapsamında tanıtılan yeni koleksiyonda üç farklı versiyon bulunuyor.

Modellerden ilki koleksiyonun giriş versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz paslanmaz çelik model. Glashütte Original’in “Bourbon Grey” adını verdiği renk kombinasyonuna sahip kadran ile sunulan modelin üretimi 100 adet ile sınırlandırılmış. Antrasit tonunda tasarlanmış zemin üzerinde koyu mavi aksesuarların ve bej renkli Super LumiNOVA fosfor malzemesinin yer aldığı kadran dizilim olarak standart Glashütte Original Senator Chronograph formasyonunda geliyor.

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-7-.jpg glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-11-.jpg 

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-5-.jpg

Koleksiyonda yer alan diğer versiyonlardan 18K pembe altın olan model de paslanmaz çelik ile aynı “Bourbon Grey” kadranı kullanıyor. Şimdilik sadece lansman fotoğraflarını görebildiğimiz kadranın hem paslanmaz çelik hem de 18K pembe altın kasayla çok şık bir görüntü oluşturacağından şüphemiz yok. 18K pembe altın versiyon sadece 25 adet ile limitli üretiliyor.

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-13-.jpg

Yeni koleksiyonun bayrak gemisi ise ünlü Alman markanın vazgeçemediği Platin’den üretilmiş kasa içerisinde geliyor. Sadece 5 adetlik limitli üretime sahip olan versiyonun açık renk ağırlıklı kadranı “Dry Silver” adını taşıyor. Gümüş zemin üzerine açık mavi kronograf alt-kadran halkaları ile süslenen kadran, hem Platin konsept ile uyumlu hem de iddialı bir görüntü sunuyor. Platin versiyonu diğer iki modelden ayıran özellikler arasında ayar kolu üzerine yerleştirilmiş mavi safir taş da gözlerden kaçmıyor.

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-14-.jpg

Kadran seçenekleri dışında standart Senator Chronograph model ailesi ile aynı özellikleri paylaşan “The Capital Edition” serisine, 42mm çapında hazırlanmış kasa ev sahipliği yapıyor. Yeni koleksiyona hayat veren mekanizma da standart modeller ile aynı. Tam kurulumda 70 saatlik güç rezervi sunan otomatik Cal.37 mekanizmada kolon çarklı kronograf özelliğinin yanında bir de markanın sembol detaylarından panoramik tarih göstergesi yer alıyor. Glashütte Original standartlarında dekore edilen mekanizma 21K masif altın rotoruyla ve Swan’s Neck (kuğu boynu) tipi regülâtörü ile göz dolduruyor.

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-7-.jpg glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-8-.jpg

glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-9-.jpg glashutte-original-senator-chronograph-the-capital-edition-10-.jpg

Glashütte Original butiklerinde ve yetkili satış noktalarına ulaşmaya başlayan yeni koleksiyonda yer alan modeller için tavsiye edilen satış fiyatları ise şu şekilde:

Paslanmaz Çelik (Ref. 1-37-01-04-02-07) – €13,500

18K Pembe Altın (Ref. 1-37-01-04-05-07) – €26,700

Platin (Ref. 1-37-01-06-03-35) – €47,000

Benzer Haberler