alexa Glashütte Original | Seventies | Chronograph | Panorama Date
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Seventies Chronograph Panorama Date Yeni Kadran Renkleri

Lüks saatçiliğin Alman ekolünden gelen temsilcilerinden Glashütte Original, 1970ler’den ilham alan Seventies Chronograph Panorama Date model ailesine iki yeni kadran rengi ekliyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-1.jpg

Model ailesinin sıcak ve eğlenceli renklerle olan macerası 2019 yılında tanıtılan iki degrade kadranlı versiyon ile start alıyor. 2021 yılında eklenen iki mavi kadranlı model ile genişlemeye devam eden koleksiyon, geçtiğimiz aylarda bir de Fab Green (yeşil) versiyona kavuşuyor. Retro karakteri ile öne çıkan koleksiyon, bugün Golden Bay (sarı) ve Ocean Breeze (mavi) adını alan iki yeni kadran rengiyle daha da çeşitleniyor. 

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-2.jpg glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-3.jpg

Yeni modeller, saat terminolojisinde TV kasa olarak adlandırılan formuyla 70li yılların sembol detayları arasında yer alan kasa ile geliyor. Yine 40mm x 40mm x 14.10mm boyutlarında tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. 100 metreye kadar su geçirmeyen kasaya her iki yüzünde de yer alan safir kristal camlar, Glashütte Original imzalı kurma kolu ve geniş kronograf butonları eşlik ediyor. 

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-4.jpg glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-5.jpg

Yeni tanıtılan Golden Bay (sarı) ve Ocean Breeze (mavi) kadranlar, hafif pastel tonları ile model ailesinin nostaljik temasını öne taşıyor. Her zaman olduğu gibi markanın Pforzheim'da yer alan kendi bünyesindeki kadran üreticisinde üretilen Bi-Compax kronograf dizilimli kadranlarda, markayla özdeşleşen panoramik tarih penceresi, 12 saat sayacı ve güç rezerv göstergesi gibi ek fonksiyonlar da yer alıyor. 

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-6.jpg

Yeni modellerin içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber 37-02 görev yapıyor. Flyback özellikli entegre kronograf fonksiyonunun yanı sıra 12 saat sayacı, panoramik tarih göstergesi ve güç rezerv indikatörü özelliklerine de yer veren otomatik mekanizma, tam kurulumda 70 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-kadranlar-7.jpg

Glashütte Original, Seventies Chronograph Panorama Date'in bu şık modelleri tamamlamak için, siyah kauçuk kayış ve paslanmaz çelikten bilezikten oluşan iki farklı kordon seçeneği sunuyor.

Yeni modellere dair referans ve fiyat bilgileri ise şu şekilde;

Golden Bay 1-37-02-14-02-63 kauçuk kayış
Golden Bay 1-37-02-14-02-70 bilezik
Ocean Breeze 1-37-02-13-02-63 kauçuk kayış
Ocean Breeze 1-37-02-13-02-70 bilezik

EUR 15,600 kauçuk kayış
EUR 16,800 bilezik

Benzer Haberler