alexa 735.S2 | 735.S3 | 735.S4 | 735.S5 | 735.S6 | 735.S7 | Club | Nomos Glashütte | Cool Hunting | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Gökkuşağından Renginizi Seçin: Nomos Glashütte Club Campus 38 Pride

Cool Hunting ve Nomos Glashütte, birlikte yarattıkları rengârenk modellerin satışıyla, Trevor Project’e bağışta bulunacak.

nomos-glashutte-club-campus-38-pride-1.jpg

Hayat, renklerle güzel. Ve zor. Hepimiz için eşit derecede değil ama. Kimimiz için çok çok daha zor. Eğer cinsel yöneliminiz yüzünden ayrımcılığa uğruyor, taciz ediliyorsanız; okulda, iş yerinde yapılan zorbalıklara göğüs germek zorunda kalıyorsanız, hatta nefes almak bile size çok görülüyorsa, bu renklerle güzel olan hayat, gerçekten çok zor.

0735-s2-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-2.jpg 0735-s7-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-2.jpg

Yetişkinler için bile bu tip zorbalıklarla baş etmek yeterince ağırken, gençler için bazen altından kalkılamaz bir hal alıyor. Tam da bu nedenle, LGBTQ+ topluluğundaki gençler arasında intiharı önleme çabalarına odaklanan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon var; The Trevor Project.

0735-s6-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-1.jpg

1994 yılında Akademi Ödülü kazanan ‘Trevor’ isimli kısa film, cinsel yönelimi nedeniyle arkadaşları tarafından reddedilen, ailesinin de ona destek eli uzatmayışıyla iyice yalnızlaşan, olaylar akabinde de kendi canını almaya çalışan 13 yaşındaki eşcinsel bir çocuğun hikâyesini anlatıyordu. Filmin 1998 yılında HBO kanalında yayınlanmasına karar verildiğinde, yapımcılar James Lecesne, Peggy Rajski ve Randy Stone, Trevor ile benzer sorunlar yaşayan genç izleyicilerin yayın sırasında arayabileceği bir destek hattı bulmaya çalıştılar. Hüsranla sonuçlanan arayış, onları, kendi organizasyonlarını kurmaya itti.

trevor.jpg

Trevor Lifeline, Colin Higgins Vakfı ve HBO’nun lisans ücretiyle kuruldu. Sonuç olarak ortaya, LGBTQ+ gençler için ülke çapında 24 saat hizmet veren ilk ‘kriz ve intiharı önleme yardım hattı’ çıktı. Trevor Project ayrıca, web sitesi aracılığıyla gençlere çevrimiçi destek, eğitimcilere ve ebeveynlere rehberlik ve kaynaklar da sağlıyor.

0735-s7-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-1.jpg

Diğer tarafta 2003 yılından beri faaliyet gösteren Cool Hunting, tasarım, kültür ve teknolojinin güncel kesişim noktalarını ortaya çıkaran ödüllü, bağımsız bir yayın. Kendilerini “Gerçek ilhamın keşfi için devam eden arayışı merakla besleyen bir grup yazar ve editör” olarak tanımlıyorlar.

0735-s4-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-2.jpg

Club Campus 38 for Pride modelleriyle ortaklığa imza atan Nomos Glashütte ve Cool Hunting, her bir modelin satışından 100 USD miktarında Travel Project’e bağışta bulunacak.

0735-s2-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-1.jpg 0735-s4-nomos-glashutte-club-campus-38-pride-1.jpg

Yeni limitli edisyon iş birliği ürünleri, Nomos’un mevcut Club Campus 38 serisinin renkli versiyonlarından oluşuyor. İlk kez 2016 yılında saatseverlerle buluşan Club Campus, markanın genç müşterilerine hitap ediyor. Modellere verilen ‘Campus’ ismi de şüphesiz ki bu kitleyi tanımlıyor. Club Campus 38 Pride modelleri, markanın ilk in-house mekanizması, elden kurmalı Alpha ile çalışıyor ve tam kurulumda minimum 43 saatlik güç rezervi sağlıyor.

nomos-glashutte-club-campus-38-pride-3.jpg

Kırmızı, sarı, mavi, portakal, yeşil ve menekşe renkleriyle süslenen kadranlar, ‘California’ tasarım düzenine sahip. 10, 12 ve iki büyük rakamlarla, sekiz ve dört Romen rakamlarıyla belirtilmiş. Markörlerin hepsinde ve rodyum kaplama kollarda beyaz Super-LumiNOVA dolgusu bulunuyor. Her bir kadran renginin özel bir anlamı bulunuyor: Life (kırmızı – Ref. 735.S2), Healing (portakal – Ref. 735.S5 ), Sunlight (sarı – Ref. 735.S3), Nature (yeşil – Ref. 735.S6), Serenity (mavi – Ref. 735.S4) ve Spirit (menekşe – Ref. 735.S7).

nomos-glashutte-club-campus-38-pride-2.jpg

Nomos Glashütte Club Campus 38 Pride modelleri, 38.5mm çapında paslanmaz çelik kasayla geliyor. Kadranın üzerinde bombeli safir kristal cam yükseliyor. Kapalı arka kapağın üzerinde Cool Hunting logosuyla saatin limitli numarası/22 işlemesi yer alıyor. Kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

nomos-glashutte-club-campus-38-pride-6.jpg nomos-glashutte-club-campus-38-pride-4.jpg

Her biri 1.200 EUR fiyat etiketiyle satışa sunulan Pride modelleri, suya dayanıklı, gri dokuma tekstil kayışla tamamlanıyor.

nomos-glashutte-club-campus-38-pride-5.jpg

Benzer Haberler