alexa SBGK002 | SBGK004 | SBGK005 | SBGK006 | Elegance Collection | Grand Seiko | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Elegance Collection

Geçtiğimiz yıllarda Seiko bünyesinden ayrılıp yoluna kendi markası ile devam etme kararı alan Grand Seiko yeni ürün grubu Elegance Collection ile boy gösterdi. Koleksiyonda yer alan dört model elden kurmalı ve küçük saniye özellikli yeni nesil mekanizmalarıyla dikkat çekiyor.

sbgk002-grand-seiko-elegance-collection-1.jpg sbgk006-grand-seiko-elegance-collection-1.jpg

sbgk004-grand-seiko-elegance-collection-1.jpg sbgk005-grand-seiko-elegance-collection-1.jpg

Yeni tanıtılan koleksiyonda iki tanesi limitli üretim olmak üzere toplam dört farklı model yer alıyor. Modellerin kasası güncel Grand Seiko modellerinden izler taşısa da, koleksiyonun ince ve zarif yapısına uygun şekilde tekrar tasarlanmış. Paslanmaz çelik ve 18K pembe ve sarı altın versiyonlara göre hazırlanan kasalar, 39mm X 11.6mm ölçülerinde hazırlanmış. Kasaların ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış.

grand-seiko-elegance-collection-1.jpg grand-seiko-elegance-collection-2.jpg

Koleksiyonda yer alan modellerin bir diğer ayırt edici özelliği ise kadran tasarımları. Saat 12 ve 6 markörlerinde büyük rakam indekslerin, diğer markörlerde ise kılıç formunda indekslerin yer aldığı kadranlar siyah, mavi, kızıl-kahve ve beyaz renklerde geliyor. Hafif kubbe formunda tasarlanmış yapısıyla vintage bir görüntü sunan kadranların saat 3 yönünde güç rezerv indikatörü, saat 9 yönünde ise Grand Seiko ürün grubu için bir ilk olan küçük saniye göstergesi yer alıyor.

sbgk002-grand-seiko-elegance-collection-2.jpg sbgk002-grand-seiko-elegance-collection-3.jpg

sbgk005-grand-seiko-elegance-collection-3.jpg

sbgk005-grand-seiko-elegance-collection-2.jpg sbgk006-grand-seiko-elegance-collection-2.jpg

Yeni koleksiyona hayat veren mekanizma ise markanın yeni tasarlayıp ürettiği Caliber 9S63. 33 taşlı elden kurmalı mekanizma tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sunuyor. Saat ve dakika fonksiyonları dışında güç rezerv göstergesi ve küçük saniye sayacı özellikleri de bulunan mekanizma, Grand Seiko standartlarına uygun şekilde -3/+5sn günlük sapma toleransı dahilinde zaman tutuyor.

grand-seiko-elegance-collection-5.jpg

Koleksiyonda yer alan modellere siyah, kahverengi ve mavi tonlarda hazırlanmış timsah derisi kayışlar eşlik ediyor.

grand-seiko-elegance-collection-3.jpg grand-seiko-elegance-collection-4.jpg

Benzer Haberler