alexa SLGH011 | Hi-Beat | Green Birch | Grand Seiko | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Hi-Beat Green Birch SLGH011

Grand Seiko, geride bıraktığımız yıla damgasını vuran Hi-Beat “White Birch” SLGH005 modelinin ardından aynı temaya odaklanan farklı bir versiyonla boy gösterdi: Grand Seiko Hi-Beat Green Birch SLGH011.

grand-seiko-slgh-011-4.jpg

Uzakdoğu’nun geleneksel lüks saatçilikteki lider isimlerinden Grand Seiko, klasik Japon kültürüne ve doğasına dair tematik unsurları merkezine alan modellerine bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz yılın en beğenilen yeni modelleri arasında yer alan Hi-Beat “White Birch” SLGH005 ile aynı platformu paylaşan yeni Grand Seiko Hi-Beat Green Birch SLGH011 koyu yeşil kadran tonuyla dikkat çekiyor.

grand-seiko-slgh-011-8.jpg

Yeni model 40mm çapında ve 11.7mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 47mm boynuz mesafesi ile bilekte konforlu bir kullanım sunan kasa paslanmaz çelikten üretiliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasanın parlak bölümlerinde, diğer Grand Seiko modellerinden de aşina olduğumuz, Zaratsu tekniği kullanılıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların bulunduğu kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

grand-seiko-slgh-011-9.jpg grand-seiko-slgh-011-3.jpg

Modelin ayırt edici özelliği olan kadranı geçmiş modellerde olduğu gibi yine Shizukuishi stüdyosunu çevreleyen huş ağacı ormanlarından ilham alıyor. Ancak bu sefer kışın soğuk ve karlı yüzünü değil, yaz aylarının hayat dolu dokusunu kullanan yeşil tonunda üretiliyor. Saat 3 konumunda tarih göstergesinin yer aldığı kadrana fasetli ve pahlamalı kollar eşlik ediyor.

grand-seiko-slgh-011-7.jpg

Yeni modele, Grand Seiko’nun yeni nesil otomatiklerinden Caliber 9SA5 hayat veriyor. 47 taşlı mekanizma 5Hz (36.000vph) yüksek salınım frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 80 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Dual Impulse eşapman ve serbest salınımlı balans gibi ileri teknoloji ürünü özelliklere de ev sahipliği yapan mekanizma, safir kristal cam arka kapaktan izlenebiliyor. 

grand-seiko-slgh-011-2.jpg grand-seiko-slgh-011-6.jpg

Şık modele, koleksiyonun diğer modellerinde de kullanılan, üç parçalı metal bilezik ve Grand Seiko amblemli katlanır klips eşlik ediyor. 

grand-seiko-slgh-011-5.jpg

1 Eylül 2022 itibarıyla Grand Seiko Boutique Online Exclusive üzerinden satın alınabilecek model için ön sipariş alımı başlamış bulunuyor. Fiyat EUR 9,200.

grand-seiko-slgh-011-1.jpg

Benzer Haberler