alexa Grand Seiko | SLGH005 | En İyinin En İyisi | Red Dot Tasarım Ödülü
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko SLGH005 “En İyinin En İyisi”

Grand Seiko SLGH005, 20 Haziran 2022’de Red Dot Tasarım Ödülü 2022 yarışmasında “En İyinin En İyisi” ödülüne layık görüldü.

grand-seiko-slgh-005-best-of-the-best-2.jpg

Grand Seiko SLGH005, 20 Haziran 2022’de Red Dot Tasarım Ödülü 2022 yarışmasında “En İyinin En İyisi” ödülüne layık görüldü. Ürün Tasarımı alanında verilen bu ödülün kazananı, 23 farklı ülkeden 48 jüri üyesi tarafından değerlendirilerek belirlendi. Ürün Tasarımı alanı 51 alt kategoriden oluşuyor ve “En İyinin En İyisi” ödülü, moda, aksesuar, elektrikli ürünler, mobilya gibi farklı alt kategorilerdeki en iyi ve çığır açıcı tasarımlara veriliyor.

grand-seiko-slgh-005-best-of-the-best-1.jpg

Yakın zamanda Genel Yayın Yönetmenimiz Serdar OAL’ın da koleksiyonuna eklediği model için jüri tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Çok boyutluluğu ve ışık ile gölgenin yarattığı çekici oyunla bu kol saati Grand Seiko’nun felsefesini başarılı bir şeilde yansıtıyor. En dikkat çekici yanı olan kadranı, beyaz huş ağaçlarını hatırlatıyor ve saatin üretim yerine atıfta bulunuyor. Tipik bir Japon tasarımı ortaya koyan saat, Avrupai tasarım dilinden farklı bir görsellik sunuyor. Tarihi modeli temel alan saat, etkileyici bir evrim geçirmiş olsa bile sanki aynı kalmış gibi ve çağdaş görünüyor.”

Ödüllü saat, markanın felsefesi olan “Zamanın Doğası”na yeni bir perspektif sunması için geçtiğimiz yıl tasarlandı. Devrim yaratan Hi-Beat Kalibre 9SA5’ten güç alan model, günde +5 ila -3 saniyelik hassasiyet ve 80 saatlik yüksek bir güç rezervi sunuyor. Kalibre 9SA5’in hassasiyeti, gücü ve inceliği, anahtar bileşenlerin radikal bir şekilde yeniden tasarlanması (örneğin tamamen yeni bir eşapman ve serbest yaylı balans) sayesinde ortaya çıktı. 

Ödüllü saat hakkında daha fazla bilgi için: https://www.grand-seiko.com/tr-tr/collections/slgh005g

Red Dot Tasarım Ödülü Hakkında
1955 yılında faaliyetlerine başlayan Red Dot Tasarım Ödülü, uluslararası alanda en prestijli tasarım yarışmalarından biridir. Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından yönetilen Red Dot, üç farklı disiplinden oluşmaktadır: Ürün Tasarımı; Markalar ve İletişim Tasarımı, Tasarım Konsepti. Ürün Tasarımı alanında her bir yarışmacı, arasında yenilik, kullanışlılık, dayanıklılık, simgesel ve duygusal içerik de dahil olmak üzere dokuz kriterde değerlendirilir. Bu yılki yarışma 60’tan fazla ülkeden tasarımcıların, şirketlerin ve organizasyonların katılımıyla, 7.900’den fazla ürün ile gerçekleşti.

Ödül hakkında daha fazla bilgi için: https://www.red-dot.org/

Benzer Haberler