alexa Grand Seiko 2024 Yenilikler | W&W 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Spring Drive Chronograph GMT Tokyo Lion SBGC275

Sınırlı Üretimde Hassasiyet, Spor ve Stil

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-1.jpg

Grand Seiko, Spring Drive 9R Calibre'nin 20. yılını kutlayan sınırlı sayıda üretilen Spring Drive Chronograph GMT SBGC275'i tanıttı. Canlı 'Morgenrot' kırmızı kadranı ve gelişmiş dakikliği ile bu saat, geçmiş modellerin belirlediği hassasiyet ve stil mirasını sürdürüyor.

SBGC275, heybetli varlığı ve gücü nedeniyle Tokyo Aslanı olarak adlandırılan yüksek yoğunluklu titanyum kasa içinde önceki modellerin cesur ve köşeli tasarımını koruyor. Kasa, Zaratsu cilalama, keskin fırçalama ve GS logosuyla süslenmiş büyük nervürlü vidalı kurma kolu ve parlak kronograf butonları ile geliyor.

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-2.jpg grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-3.jpg

Hotaka Zirveleri üzerindeki ateşli kırmızı sabah parıltısından ilham alan 'Morgenrot' kadranı, kronograf sayaçları ve küçük saniye için kontrast alt kadranlarla birlikte aslan yelesini anımsatan geniş fırça darbelerini sergiliyor. Tasarım, tarih penceresi ve güç rezervi göstergesiyle tamamlanan saat indeksleri ve ibreleriyle okunabilirliği ön planda tutuyor.

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-4.jpg grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-5.jpg

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-6.jpg grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-7.jpg

Spring Drive Caliber 9R96 ile hayat bulan SBGC275, şeffaf safir kasa arka kapağıyla görüntülenen, günde +/- 0,5 saniyelik gelişmiş dakiklik sunuyor. Kalibre bünyesinde kolon çarklı kronograf mekanizması, 72 saatlik güç rezervi ve üzerinde 18K altın madalyon bulunan rotor yer alıyor.

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-8.jpg

Yeni modeli, hem stil hem de konfor sağlayan, üç katlı toka ve mikro ayar mekanizmasına sahip titanyum H-link bilezik tamamlıyor. 700 parçayla sınırlı olan SBGC275 Tokyo Lion, 1 Temmuz'dan itibaren yalnızca Grand Seiko salonları ve butiklerinde satışa sunuluyor.

grand-seiko-spring-drive-chronograph-gmt-tokyo-lion-sbgc275-9.jpg

Benzer Haberler