alexa SBGA385G | SBGA384G | SBGA387G | US Exclusive | Grand Seiko | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko US Exclusive Limited Editions

grand-seiko-logo.png

Yakın zamanda SEIKO bünyesindeki faaliyetlerine kendi ismiyle devam etme kararı alan Grand Seiko, lüks saat pazarının en önemli duraklarından biri kabul edilen ABD için tasarladığı yeni limitli üretim modellerini tanıttı.

grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-.jpg

Uzak doğulu dev üretici SEIKO altında yürüttüğü çalışmalarına yakın zamanda yaptığı duyuru ile kendi ismiyle oluşturduğu markasıyla devam edeceğini açıklayan Grand Seiko, geçtiğimiz günlerde geleneksel lüks saatçiliğin majör pazarlarından biri olarak bilinen ABD’ye özel yeni bir yapılanmaya gittiğini açıklamıştı. Grand Seiko Corporation of America adını alan bu yapılanmanın ilk meyveleri kabul edilen üç yeni model, dün itibarı ile ABD’li saat tutkunlarının beğenisine sunuldu.

sbga384-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-2-.jpg sbga385-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-2-.jpg

sbga387-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-2-.jpg

ABD pazarı için özel olarak tasarlanan yeni koleksiyonda üç farklı model yer alıyor. Her biri günümüz standartlarında ideal ölçü olarak tekrar kabul görmeye başlayan 40mm çapında tasarlanmış kasalar içerisinde geliyor. Koleksiyonun bayrak gemisi olan SBGA385G, Platin kasası ve 20 adetlik limitli üretimi kadar 53.000 USD fiyat etiketiyle de dikkat çekiyor. 18K pembe altın versiyon olan SBGA384G 50 adet üretiliyor ve 29.500 USD fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. 558 adetlik limitli üretime sahip paslanmaz çelik versiyon SBGA387G ise, 6.800 USD liste fiyatıyla koleksiyonun giriş modeli unvanını taşıyor.

sbga387-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-1-.jpg

sbga385-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-1-.jpg sbga384-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-1-.jpg

Tüm modellerin içerisinde Grand Seiko’nun ultra-dakik mekanizması Grand Seiko Spring Drive 9R15/65 görev yapıyor. Geleneksel Japon Süsleme Sanatlarında Kira-zuri (ışıldayan tablo) olarak bilinen teknikle üretilen kadranlarla donatılan modeller, ışıl ışıl görüntüleri ile model ailesinin zarif yönünün altını çiziyor. Hassas kesim aplik indeksler ve klasik hançer tipi kolların eşlik ettiği kadranlarda güç rezerv indikatörü ve bir de tarih özelliğine ait pencere yer alıyor.

sbga387-grand-seiko-us-exclusive-limited-editions-3-.jpg

Benzer Haberler