alexa Grand Seiko’ya Sorduk
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko’ya Sorduk!

Geçtiğimiz günlerde markanın Türkiye distribütörü Aydın Saat ve Horobox ev sahipliğinde geçen özel bir etkinilk ile Türk saat severlerin karşısına çıkan Grand Seiko Halkla İlişkiler ekibi, onlar için seçtiğimiz soruları cevapladı.

Spring Drive'ın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Spring Drive, zamanı ve doğayı mükemmel bir uyum içinde birleştiriyor. Saniye ibresinin saat kadranı üzerinde sakin bir şekilde hareket ederken tamamen yumuşak bir şekilde kayma hareketini izlemek, zamanın kesintisiz ve doğal akışına her zamankinden daha fazla yaklaşmaktır. Spring Drive'daki gelişmelerle ilgili gelecek planlarımız hakkında net bir şey söyleyemesek de Spring Drive'ın "The Nature of Time" deyimiyle saat camiasının beğenisini kazanmaya devam edeceğinden eminiz.

asking-grand-seiko-1.jpg

Spring Drive'ı konsept olarak geliştirmeyi mi yoksa farklı komplikasyonlar ekleyerek ürün yelpazesini genişletmeyi mi tercih edersiniz?

Bugün GMT ve kronograf komplikasyonlarına sahip Spring Drive kreasyonlarını sunuyoruz. En yeni Spring Drive 9RA mekanizmalarımız; yapı, teknoloji ve estetikteki iyileştirmeler sayesinde boyut, performans ve işlevsellik açısından yeni bir standart belirliyor. Gelecekteki gelişmelerle ilgili somut bir plan paylaşamasak da bir saat üreticisi olarak Grand Seiko, küresel saat hayranlarını memnun etmek için yenilikler yapmaya devam edecek.

asking-grand-seiko-2.jpg

Calibre 9RA2 tasarımındaki parça sayısının azaltılması veya tek parça merkez köprü gibi yenilikler mekanizmanın servis aralıklarında değişikliğe neden olur mu?

Servis aralıkları arasındaki süre sadece saate değil, günlük şartlarda nasıl kullanıldığına da bağlı olacaktır. Yapımdaki değişiklikler ve tek parça merkez köprünün kullanımı sayesinde yeni 9RA kalibre serisi, serinin 2020'de ilk kez piyasaya sürülen profesyonel dalgıç 600M saatinde de görüldüğü gibi, profesyonel dalgıç saatleri için de uygun olan gelişmiş dayanıklılık sunuyor ( SLGA001). Bugün Grand Seiko, ileri düzeyde beceri ve uzmanlığa sahip sertifikalı teknisyenler tarafından özel olarak gerçekleştirilen servis sağlayan küresel bir satış sonrası servis ağı sunmaktadır. 9RA serisindeki geliştirmeler ve satış sonrası ağımız sayesinde her Grand Seiko saatin performansını mümkün olduğu kadar uzun süre korumayı hedefliyoruz.

asking-grand-seiko-3.jpg asking-grand-seiko-4.jpg

Grand Seiko'nun yeni kronograf kalibresi 9S serisini temel alıyor. Gelecekte geleneksel İsviçre saatçiliğine tamamen rakip olabilecek entegre kronografa sahip otomatik veya manuel kurmalı bir kalibre üretmeyi düşünür müsünüz?

Tentagraph'ın mekanizması, gücü hem doğrudan hem de dolaylı olarak balansa verimli bir şekilde ileten Dual Impulse Escapement özelliğine sahiptir ve Tentagraph'ın kronograf çalışırken 72 saatlik güç rezervine sahip olmasını sağlar. Bu, günümüzün sektördeki en güçlü kronografıdır. Ayrıca Tentagraph'ın 10 vuruşlu mekanizmasının yüksek doğruluğu sayesinde saat, dünya çapındaki saat hayranlarının beğenisini kazanmıştır. Saat, alçak bir ağırlık merkezine sahip olacak şekilde ve bileğe rahatça sığacak şekilde tasarlanmıştır.

asking-grand-seiko-0.jpg

Benzer Haberler