alexa Greubel Forsey 2021 Yenilikleri | GMT Earth Final Edition | Geneva Watch Days 2021 Yenilikleri
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Greubel Forsey GMT Earth Final Edition

Greubel Forsey, saat dünyasının belki de en özgün tasarımları arasında yer GMT Earth model ailesinin elveda versiyonunu tanıttı.

greubel-forsey-gmt-earth-final-edition-1.jpg

Greubel Forsey, bir nevi markanın imzası haline gelen konsepti tanıttığında takvimler 2011’i gösteriyordu. Zaman içinde gelişmeye devam eden konsept, geçen on yılın ardından çıkan yeni modeliyle son kez saat tutkunlarının karşısına çıkıyor.

greubel-forsey-gmt-earth-final-edition-2.jpg

Yeni model, GMT Earth konseptini tanımlayan tüm imza detaylara ev sahipliği yapıyor. Bunları hatırlamak gerekirse; Merkezden kayık şekilde yerleştirilmiş ve içerisinde küçük saniye sayacına ev sahipliği yapan zaman kadranı, parlak kırmızı kol ile okunabilen 12 saatlik GMT indikatörü, zaman kadranının hemen altına 25 derecelik açıyla yerleştirilmiş 24 saniyelik Tourbillon ve elbette, modelin haklı ününe sebep 3 boyutlu dünya figürü olarak sıralayabiliriz.

greubel-forsey-gmt-earth-final-edition-3.jpg

Serinin son versiyonu olarak lanse edilen model, titanyum kasasının yanı sıra titanyumdan üretilmiş ana gövdeye sahip mekanizmasıyla da dikkat çekiyor. Model ile birlikte sunulan kauçuk ve timsah derisi kayışlara, yine titanyumdan üretilmiş, katlanır klips eşlik ediyor.

greubel-forsey-gmt-earth-final-edition-4.jpg

Yakın zamanda farklı bir örneğini HoroboxTV ekranlarında inceleme fırsatı yakaladığımız bu özgün model ailesi, 11 adet ile limitli final versiyonuyla arşivlerdeki yerini almaya hazırlanıyor.

Benzer Haberler