alexa 5324-1205 | Final Upgrade | Swiss Alp Watch | H. Moser & Cie | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie - Swiss Alp Watch Final Upgrade (Ref. 5324-1205)

Saat dünyasının nevi şahsına münhasır ismi H. Moser & Cie, Swiss Alp Watch modelinin güncel versiyonunu tanıttı.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-1.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin aykırı markaları dendiği ilk akla gelen isimlerden olan H. Moser & Cie, geçtiğimiz yıllarda çıkarttığı Vacherin Mont d’Or peynirinden yapılmış kasasıyla görenleri şoka uğratmıştı. Swiss Made kavramının geldiği noktayı eleştirmek amaçlı tasarlanan bu saatin şok etkisi daha akıllardan silinmeden markadan bir bomba daha geldi: Swiss Icons! İsviçre saatçiliği için kilometre taşı sayılabilecek teknik ve görsel birçok unsuru son derece absürd bir şekilde harmanlayan model, pek çok büyük markanın tepkisini çekmişti.

Tabii markadan bahseden hemen tüm yazılarımızda bu garip modellerden bahsetmemizle sonuçlanan bu ilginç durum, markanın yüksek saatçilik konusunda yaptığı eşsiz modelleri gölgelemeye de yetmedi.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-8.jpg

Marka bugün saat tutkunlarının karşısına, Swiss Alp Watch modelinin son versiyonu ile çıktı. H. Moser & Cie tarzı sembol detaylara fazlasıyla yer veren yeni modele gelin yakından bakalım...

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-5.jpg

H. Moser & Cie - Swiss Alp Watch Final Upgrade, 38.2mm genişliğinde, 44mm yüksekliğinde ve 10.5mm kalınlığında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Markanın tasarımsal anlamda akıllı saatler konusunda sektör lideri Apple Watch’a bu denli benzer bir konsepti tercih etmesi de gözlerden kaçmıyor elbette. Siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Hafif kubbe formlu ayar kolu da yine kasa ile aynı malzemeyi paylaşıyor.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-2.jpg 5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-6.jpg

Yeni modeli Vantablack malzemeden yapılmış siyah bir kadran süslüyor. Dünyanın en karanlık insan yapımı malzemelerinden biri olan Vantablack, görünür ışığın% 99,965'ini absorbe etmesiyle biliniyor. İlk başta bilimsel uygulamalar için geliştirilen malzeme, sanatçı Anish Kapoor'a özel lisans altında sanatsal uygulamalarda daha fazla kullanım alanı bulan malzeme, saatleri de içine alan farklı lüks uygulamalar için de kullanılıyor. Karartılmış yaprak formlu kolların yer aldığı kadranın saat 6 konumunda bir de küçük saniye kolu bulunuyor.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-4.jpg

Modelin içerisinde in-house üretilip tasarlanan Calibre HMC 324 görev yapıyor. 27-taşlı ve elden kurmalı mekanizma, saatin arka tarafında yer alan göstergeden takip edilebilen 4 günlük güç rezerv süresi ile dikkat çekiyor.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-7.jpg

Sadece 50 adet ile sınırlı üretilen model, siyah el dikişi timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik standart toka ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 27,000.

5324-1205-h-moser-cie-swiss-alp-watch-final-upgrade-3.jpg

Benzer Haberler