alexa H. Moser & Cie. | Endeavour | Perpetual Calendar | Purity | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Calendar Purity

h-moser-cie-logo.png

Geçtiğimiz günlerde bir hayli tartışma yaratan Swiss Mad Watch modeliyle gündeme gelen ve İsviçre saat endüstrisinin geldiği noktayı utanç verici olarak tanımlayan H. Moser & Cie., beğenilen modeli Perpetual Calendar serisinin son örneği Endeavour Perpetual Calendar Purity versiyonunu tanıttı.

Nevi şahsına münhasır tasarımlarının yanı sıra, “İsviçre Üretimi” kavramının geldiği noktayla ilgili cesur açıklamalarıyla da kendinden bir hayli söz ettirmeyi başaran H. Moser & Cie., bayrak gemisi ürün gruplarından Perpetual Calendar serisinin en yeni üyesiyle boy gösterdi.

h-moser-cie-endeavour-perpetual-calendar-purity-2.jpg

Markanın kataloglarında birkaç farklı versiyonla kendine yer bulan model, yenilenen kadranı ve büyüyen kasa çapıyla şimdiye kadar gördüğü en önemli güncellemeyi de beraberinde getiriyor.

Minimalist bir yaklaşımla tasarlanan ve her zaman sadeliği ön plana çıkaran kadran tasarımlarıyla tanınan model, en son versiyonuyla birlikte bu konudaki en iddialı kompozisyonu sunuyor demek mümkün.

Yeni modelin kasası 42mm çapında ve tamamı parlatılmış 18K beyaz altından üretilmiş. 11.9mm’lik kalınlığıyla oldukça konforlu bir kullanım vaat eden kasanın her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camlara yer verilmiş. Markanın sembol detaylarından kabul edilen kasa tasarımı yeni modelde de kendine yer bulmuş.

h-moser-cie-endeavour-perpetual-calendar-purity-4.jpg

Yeni modelin kadranı, bu senenin başında tanıtılan H. Moser & Cie. Swiss Mad modelinden esinlenerek hazırlanmış baton markörler taşıyor. Dış kısma doğru koyulaşarak degrade bir geçiş sağlayan kadran merkeze yaklaştıkça lacivert bir ton sunuyor. Saat 6 noktasında yer alan küçük saniye alt kadranında 15 dakikalık çeyrek markörler dışında herhangi bir indikasyon yer almıyor. Saat 9 yönünde konumlandırılmış güç rezerv göstergesi de oldukça sade tasarlanmış. Siyah zemin üzerine beyaz font ile hazırlanan tarih penceresi saat 3 noktasına yerleştirilmiş. Geçmiş modellerde sert köşeli bir formla tasarlanan tarih penceresi, yeni modelde yerini köşeleri yuvarlatılmış bir şekle bırakmış. Kadranda marka isminin yer almaması ise H. Moser & Cie.’nin minimalist yaklaşımını biraz sıra dışı boyutlara taşıyan bir detay olarak yerini almış.

h-moser-cie-endeavour-perpetual-calendar-purity-1.jpg

Modelin içerisinde önceki seride de kullanılan Caliber Ref. HMC 700 kullanılmış. Markanın kendi tasarımı ve üretimi olan mekanizma elden kurgulu tasarlanmış ve tam kurulumda yedi gün güç rezervi sunabilecek şekilde hazırlanmış. Sonsuz takvim özelliğini yanı sıra saat aralığı fark etmeksizin güvenle ileri veya geri ayarlamaya imkân veren mekanizma, servis esnasında kolaylıkla değiştirilebilen eşapman sistemi ve sertleştirilmiş 18K altından üretilmiş eşapman çarkı gibi teknolojik yeniliklerle donatılmış.

h-moser-cie-endeavour-perpetual-calendar-purity-3.jpg

Siyah renk deri kayış ve 18K beyaz altın tokanın eşlik ettiği model sadece 50 adet üretilecek ve 54.000,00 CHF fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Benzer Haberler