alexa 1804-0200 | H. Moser & Cie. | Endeavour | Tourbillon | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept (Ref.1804-0200)

h-moser-cie-logo.png

Schaffhausen menşeli butik marka H. Moser & Cie., ürün grubunun bayrak gemisi modeli Venturer Tourbillon Dual Time’ın ardından yepyeni saati Endeavour Tourbillon Concept ile boy gösterdi. Markanın “less is more” mottosuyla tasarladığı yeni model, sade kadranı ve ileri teknoloji ürünü Tourbillon ünitesi ile dikkat çekiyor.

“Swiss Made” kavramının günümüzdeki durumu üzerine yaptığı iddialı eleştiriler ve hemen ardından tasarladığı Swiss Mad Watch ile gündemi uzun süre meşgul eden H. Moser & Cie., markanın sembol detaylarını bir araya toplayan ürün grubu Endeavour bünyesine dahil ettiği yeni H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept modelini duyurdu. Tourbillon gibi ismi direkt komplikasyon kavramı ile beraber anılır hale gelmiş bir özelliği, tam zıttı son derece sade bir kadran ile buluşturan yeni model, markanın bayrak gemisi ürünleri arasında yerini aldı.

H-Moser-Cie-Endeavour-Tourbillon-Concept-1804-0200-1.jpg

Modelin kasası 42mm x 11.6mm boyutlarında tasarlanmış. Tourbillon özellikli bir model için ince diyebileceğimiz bir kalınlıkta hazırlanmış kasa 18K masif beyaz altından üretilmiş. Mat ve parlak yüzeylerin beraber kullanıldığı kasanın her iki yüzüne de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yerleştirilmiş.

H-Moser-Cie-Endeavour-Tourbillon-Concept-1804-0200-4.jpg

Yeni modelin şüphesiz en ilgi çekici bölümlerinden biri de kadranı. Üzerinde marka yazmasa bile modelin H. Moser & Cie. olduğunu ilk bakışta ele verecek kadar karakteristik tasarlanmış kadranda, Swiss Made ibaresi dahil hiçbir yazı yer almıyor. Saat 6 noktasında Tourbillon tarzı eşapmanı gözler önüne seren perfore bölümün yer aldığı kadrana yine markanın sembol detaylarından yaprak tarzı kollar eşlik ediyor. H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Calendar modelinden hatırladığımız degrade mavi kadran, 18K beyaz altınla birlikte uyumlu bir renk paleti oluşturuyor.

H-Moser-Cie-Endeavour-Tourbillon-Concept-1804-0200-2.jpg

H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept modelinin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. HMC 804 görev yapıyor. 29 taşlı otomatik mekanizma 21600vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 18K pembe altın rotor ve çift kıl zemberek gibi özellikleri bulunan mekanizmanın saat 6 yönünde, iskelet tarzında tasarlanmış Tourbillon eşapman yer alıyor. Marka tarafından geliştirilen ve modüler tarzda tasarlanan Tourbillon ünitesi mekanizmadan ayrı bir şekilde birleştirilip ayarlanıyor. Bir nevi “tak/çalıştır” sistemiyle tasarlanan ünite bu özelliği sayesinde kolay servis imkânı da sunuyor.

H-Moser-Cie-Endeavour-Tourbillon-Concept-1804-0200-3.jpg

Siyah renkte Kudu antilobu derisinden üretilmiş kayış ve 18K beyaz altın katlanır klips ile gelen model sadece 20 adet ile limitli üretiliyor ve CHF 69,000 etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler