alexa Streamliner | Perpetual Calendar | H. Moser & Cie | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie Streamliner Perpetual Calendar

İsviçreli butik saat üreticisi H. Moser & Cie.’nin yeni sürekli takvimli modeli, entegre bilezikli kasa tasarımına getirdiği benzersiz yorumla saat dünyasının klasiklerinden biri olmaya aday.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-1.jpg

Benzersiz bir kasa, en az kasası kadar benzersiz bir bilezik, sadelikte sınır tanımayan bir kadran. Bu kombinasyonu bir araya getirebilecek markaların sayısı bir hayli az. H. Moser & Cie’nin son başyapıtı, Streamliner Perpetual Calendar, göz alıcı tasarımı hayranlık uyandıran mekanikle birleştirerek, saat severlerin nefesini kesmeye hazırlanıyor.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-2.jpg

Model 42.3mm çapında tasarlanmış ve paslanmaz çelikten üretilmiş, oval bir kasa ile geliyor. Safir kristal camı çevreleyen bileşenler, yuvarlatılmış köşeleri ile sportifliği ve şıklığı bir arada sağlayabiliyor. Saat 4 pozisyonunda yer alan kurma kolu, modelin aykırı kimliğine dair ipuçlarından ilki olarak karşımıza çıkıyor. Model, bünyesinde barındırdığı yüksek saatçilik özelliklerine rağmen, 120 metreye kadar su geçirmezlik değeri sunuyor.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-3.jpg

Antrasit kadrana baktığınızda bir gariplik fark etmeniz son derece olası. Sürekli takvim özelliğine sahip olduğu iddia edilen bir saatten beklenmeyecek bir sadelik söz konusu. Ancak, peşin hükümlü olmayın. Streamliner Perpetual Calendar gerçekten de sürekli bir takvime sahip. Saat 4 pozisyonunda yer alan pencere tarih fonksiyonunu, merkezde yer alan küçük kol ise ayları gösteriyor. Artık yıl indikatörü ise mekanizmanın arka kısmına taşınmış. Saat 9 pozisyonunda ise güç rezervi göstergesi yer alıyor. İndekslerde, kollarda ve hatta tarih diskinde yer alan sayılarda bile, Super-LumiNOVA fosfor malzemesi bulunuyor. Bu sayede modelin gece görünürlüğü de maksimum seviyeye çıkarılmış, üstelik her fonksiyonu için.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-4.jpg 6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-5.jpg

In-house geliştirilen ve üretilen kurmalı Caliber HMC 812, 33 taşlı, 18.000vph frekansında çalışıyor ve 168 saatlik güç rezervi sunuyor.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-6.jpg

Streamliner serisi, başlı başına bir makale konusu olabilecek kadar özellikli bir bileziğe ev sahipliği yapıyor. Özgün, kaliteli ve bir o kadar da konforlu.

6812-1200-h-moser-cie-streamliner-perpetual-calendar-7.jpg

Saatin liste fiyatı 49.900 CHF olarak belirlenmiş ve üretim adetiyle ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.
Benzer Haberler