alexa H. Moser & Cie. | Swiss Alp | Watch | Zzzz
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Swiss Alp Watch Zzzz

h-moser-cie-logo.png

İsviçre Saat Endüstrisi’nin son dönemlerde yaptığı ilginç çıkışları ve tanıttığı sıra dışı modelleriyle gündemden düşmeyen markası H. Moser & Cie., geçen sene tanıttığı Swiss Alp Watch modelinin yeni versiyonu “Zzzz” ile bir kez daha kendinden söz ettirmeyi başardı.

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-1.jpg

Özellikle Swiss Made kavramının geldiği son noktayı eleştiren beyanları ve yine bu konuya gönderme yapan ilginç tasarımlarıyla öne çıkan H. Moser & Cie., geçen sene saatseverlerin beğenisine sunduğu Swiss Alp Watch modelinin “Zzzz” ismini verdiği yeni versiyonuyla yine gündeme oturdu.

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-2.jpg

Geçen sene tanıtılan ve dünyanın en çok satan akıllı saati Apple Watch’a esprili bir gönderme yapan Swiss Alp Watch modeli üzerinden tasarlanan yeni versiyon, Moser Concept modellerini hatırlatan sade kadran tasarımıyla dikkat çekiyor. Esprili sataşmalarından vazgeçemeyen marka, yeni modeli tasarlarken Apple Watch’un bekleme modundaki haline gönderme yapmayı da ihmal etmemiş.

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-3.jpg

Yeni modelin iki farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan birincisi düz siyah hazırlanmış bir kadrana sahip (Ref. 5324-0207) . Apple Watch ile müthiş benzeyen modelin bu olduğunu ayrıca belirtmeye gerek yok sanırım… Diğer model ise 70ler’in funky ruhunu yansıtan degrade mavi kadran ile geliyor (Ref. 5324-0208).

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-4.jpg

Her iki versiyon da son dönemlerdeki aykırı ve alaycı tavrının yanı sıra aslında gayet ciddi bir lüks saat üreticisi olan H. Moser & Cie. tarzında hazırlanmış, 38.2mm x 44mm boyutlarında ve 18K beyaz altın kasa ile geliyor.

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-6.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. HMC 324 görev yapıyor. H. Moser & Cie. ürün grubunun elden kurmalı ve iki kollu hi-end mekanizması olan HMC 324 tam kurulumda sağladığı dört günlük güç rezerviyle dikkat çekiyor. Mekanizmanın bileşenleri arasında yine markanın kendi tasarımı olan değiştirilebilir eşapman sistemi de yer alıyor. Modüler şekilde tasarlanan eşapman sisteminin maşası ve çarkı sertleştirilmiş altından üretiliyor.

H-Moser-Cie-Swiss-Alp-Watch-Zzzz-5.jpg

Her biri 20 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip versiyonlara siyah timsah derisi veya eskitilmiş kahverengi dana derisi kayışlar eşlik ediyor. Kayışlara yine 18K beyaz altından üretilmiş tokalar eşlik ediyor. Yeni modelin satış fiyatı ise US$26,900 (ABD listesi).

Benzer Haberler