alexa Hamilton | American | Classic | Boulton | Quartz | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton American Classic Boulton Quartz Ref. H13431553

Efsanevi kahraman arkeolog Indiana Jones, ikonik serinin son filmi Indiana Jones ve Kader Kadranı ile 30 Haziran'da beyaz perdeye geri dönüyor. Indy, dönüşünde bileğine Hamilton'ın 1940'lardan kalma ikonik saati Boulton'u takıyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-1.jpg

İlk olarak 1941'de piyasaya sürülen Boulton, Hamilton'ın dünyayı değiştiren o on yılda en çok aranan saatlerinden biri olma özelliğini taşıyor. 1980'lerde yeni yüzüyle saat severlerin beğenisine sunulan ve daha sonra birkaç kez yeniden tanıtılan Boulton, eski cazibesini korurken modern ihtiyaçları karşılamaya da devam ediyor. Boulton'un en yeni versiyonu, eski usul zarafeti çağrıştırırken, saat dünyasının zamansız klasikleri arasındaki yerini de koruyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-2.jpg

Yeni model 27mm x 31mm x 7.8mm boyutlarında tasarlanmış, Tonneau (fıçı) tipi kasayla geliyor. Atfedildiği döneme uygun şekilde, sarı altın tonlu PVD kaplamaya sahip kasa, 41.5mm boynuz aralığı ile bilekte zarif ancak güçlü bir duruş vadediyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-3.jpg

Modelin öne çıkan özelliklerinden olan kadran, beyaz zemin üzerine aplik rakam indekslere yer veriyor. Tasarımın geneline hakim Art Deco tarzına vurgu yapan şık kadranın saat 6 hizasına eklenen küçük saniye sayacı ve çift kıvrımlı zarif kurma kolu, modelin nostaljik havasını da perçinliyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-4.jpg

Yeni modelin içerisinde, ETA 980.163 mekanizma görev yapıyor. Modelin satış açısından olumlu bir tercih olan pilli mekanizma, koleksiyonunda çok sayıda saat bulunduran saat tutkunları için de kullanım kolaylığı sunuyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-5.jpg

Şık model bileğe, timsah derisi efektli kahverengi kayış ve Hamilton logolu standart toka ile sabitleniyor.

hamilton-american-classic-boulton-quartz-6.jpg

Zarif model için belirlenen liste fiyatı ise 775 EUR.

Benzer Haberler