alexa Hamilton | 2016 Novelties | Baselworld 2016 | Broadway | Khaki | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Baselworld 2016 Koleksiyonu

hamilton-logo.jpg

Swatch Grup bünyesinde yer alan Amerikan menşeli marka, Yeni koleksiyonunu tanıtmak için Baselworld 2016’yı seçen markalardan biri oldu. Hamilton, yeni koleksiyonunda sade ve şık modellere yer verdiği kadar maskülen hatlara sahip saatlere de yer vermiş. 

Hamilton Broadway Koleksiyonu

Hamilton Broadway ismini sonuna kadar hak eden bir marka. Beyaz perdede sık sık gördüğümüz markanın sinemaya ciddi yatırım yaptığı ortada. Bunun yanında şimdi de New York’un efsanevi tiyatro bölgesinin ruhuna yeni koleksiyonu ile gönderme yapıyor.

_DSC6340-copy.jpg

Broadway serisi 3 farklı modelden oluşuyor. 40 mm’lik Quartz seçeneği, 42 mm’lik day-date otomatik modeli ve son olarak 43 mm’lik Otomatik Kronograf modeli. Paslanmaz çelik kasaya sahip modellerden Quartz ve Day-Date otomatik modeli 50 metre, kronograf modeli ise 100 metre su geçirmezliğe sahip. Üç model de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir camlar ile sunuluyor.

_DSC6343-copy.jpg_DSC6345-copy.jpg

Kadranlarında dikey çizgilere yer verilen modellerde kordon detayı da kadran ile bütünlük sağlaması için yine dikey çizgiler kullanılarak tasarlanmış. Saatin kollarında ve indekslerinde Super-Luminova fosfor malzemesine yer verilmiş. Saniye kolunun ucuna uygulanan kırmızı detayı üç modelde de görmek mümkün.

_DSC6346-copy.jpg

Kronograf modelde H-21 otomatik kalibre kullanılıyor. 60 saat güç rezervi sunan kalibre kronograf özelliğinin yanında gün ve tarih göstergesine de sahip. Day-Date modelinde ise H-30 kalibre kullanılmış. Güç rezervi 80 saat olan model gün ve tarih göstergelerine 6 noktasında yer vermiş.

Tüm modeller siyah deri kordonunun yanında paslanmaz çelik bilezik opsiyonuyla da sunuluyor.

Hamilton Khaki Navy Frogman Koleksiyonu

Khaki Navy Frogman Koleksiyonu ile dalgıç saat konseptinde modellere yer veren yapan marka 2 farklı versiyona sahip. 46 mm’lik ve 42 mm’lik iki farklı kasa çapına sahip saatler, kasa çapının dışında birkaç farklı özellik daha barındırıyor. 46mm’lik model 1000 metre su geçirmezliğe sahip ve kasanın 6 noktasında helyum valfi bulunuyor. 42 mm’lik model 300 metre su geçirmezlik ile geliyor.

_DSC6360-copy.jpg

Sun-Burst kadran, ışık oyunları ile seyir zevkini arttırırken her iki modelin kadranında da saat 4 ve 5 noktalarına yerleştirilmiş tarih fonksiyonu bulunuyor. Tarih fonksiyonun yerleştirilmesi 42 mm kasa çapına sahip model için gayet güzel tasarlanmış ancak 46 mm’lik model için maalesef aynı şekilde düşünmüyorum iki model de kullanılan mekanizma aynı da olsa 46mm kasa çapına sahip modelin tarih indikatörü merkeze çok yakın şekilde konumlandırıldığında biraz sakil bir duruş sergiliyor. Özetle 46 mm’lik modelde tarih çarkının olmamasını tercih ederdim.

_DSC6353-copy.jpg_DSC6355-copy.jpg

42 mm’lik model siyah ve mavi renk seçeneklerine sahip iken 46 mm’lik model kırmızı bezel siyah kadran olarak tasarlanmış.

Modellerin kurma kollarında da farklı bir tasarım tercih edilmiş. Özel koruma sistemi uygulanan ayar tepesinin saatlerin su geçirmezlik derecesine yaptığı olumlu etki aşikâr.

_DSC6359-copy.jpg

Siyah kauçuk kordon yanında paslanmaz çelik bilezik opsiyonu da bulunuyor.

_DSC6356-copy.jpg_DSC6357-copy.jpg

Hamilton Jazzmaster Face 2 Face

Sıradaki model limitli bir üretim ve 2016 koleksiyonu içinde benim favorim. İsminden de anlaşılacağı üzere saatin kadranı dönüyor. Aşağıya koyduğum fotoğraflar ile daha iyi anlaşılacaktır. Saatin bir yüzünde saat ve kronograf özelliği takip edilirken saat ters çevrildiğinde takimetre ve telemetre ölçümlerine izin verilen bir kadran ortaya çıkıyor.

_DSC6337-copy.jpg _DSC6339-copy.jpg

Oval paslanmaz çelik kasa 53 x 44 mm ölçülerinde ve su geçirmezlik değeri 50 metre. Kadranda yer verilen mavi detaylar saatin her iki kadran yüzünde görülürken aynı mavi renk deri kordonda da kullanılmış.

H-41 kalibrenin yer aldığı model 60 saat güç rezervine sahip saat 1999 ile limitli bir model.

Saatin arka yüzünden saati okumak mümkün olmasa da arka yüzü ön yüzünden daha şık bir model ortaya çıkmış.

Hamilton Jazzmaster Thinline Gold

Komple 18K sarı altın 40 mm kasa çapına sahip saat, altının tüm asaletini üzerinde taşımayı başarıyor. 2016 koleksiyonun tek dress watch modeli olma özelliğine de sahip olan saat, bir önceki modelinde olduğu gibi limitli bir üretim (1892 adet). Saatin ön yüzünde yansıma önleyici kaplı safir kristal cama yer verilmiş.

_DSC6347-copy.jpg

Saatin kasasındaki altın detayları beyaz kadranındaki indeks ve kollarda da görüyoruz.

Saatin içinde ETA 2892-2 kalibre görev yapıyor. Saat 6 noktasında tarih göstergesine yer verilmiş.

_DSC6348-copy.jpg

Saatte siyah dana derisi kordon kullanılmış.

Hamilton Khaki Field Koleksiyonu

Khaki Field koleksiyonu üç farklı modelden oluşuyor. 40 mm’lik Quartz model, 42 mm’lik Day-Date otomatik modeli ve 42 mm’lik otomatik kronograf modeli. Üç model de “all black “ konseptte üretilmiş. Kadranından kordonuna siyah tasarlanan saatlerde tek farklı renk, saniye kolunun ucunda bulunan kırmızı detay.

_DSC6361-copy.jpg

Safir kristal cama yer verilen modellerde yansıma önleyici kaplama ile her açıdan okunabilirlik sağlanmış. Kronograf model 100 metre diğer iki model ise 50 metre su geçirmezliğe sahip.

_DSC6363-copy.jpg

Kronograf modelde 60 saat güç rezervine sahip H-21 kalibre yer alırken 42 mm Day-Date modelde otomatik H-30 kalibre kullanılmış. H-30 kalibrenin güç rezervi ise 80 saat.

Benzer Haberler