alexa H76726130 | Khaki Aviation | Converter Auto Chrono | Hamilton | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Khaki Aviation Converter Auto Chrono (Ref. H76726130)

Amerikan menşeli İsviçreli marka Hamilton, hem askeri hem de pilot temalı saatlere özgü unsurları aynı çatı altına toplayan yeni modeli Khaki Aviation Converter Auto Chrono ile mercek altında.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-1.jpg

Giriş ve orta seviye İsviçre mekanik saatleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimlerden biri Hamilton. Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden marka, özellikle fiyat/performans konusunda rakip tanımayan modelleri ile saat tutkunlarının gözde alternatifleri arasındaki yerini koruyor.

h76715140-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-gmt-1.jpg

Markanın askeri temalı “Field Watch” tarzı modelleri ile öne çıkan ürün grubu Khaki Koleksiyonu ise uzun soluklu başarısı ile lokomotif koleksiyonlar arasında bulunuyor. Quartz modellerden limitli versiyonlara uzanan geniş ürün yelpazesi ile kendi segmentinin lider isimleri arasında yer alan koleksiyon, bugün yeni Khaki Aviation Converter Auto Chrono modeli ile sayfalarımıza konuk oluyor.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-2.jpg

Askeri ve havacılık temalarının sembol detaylarını bir araya toplayan model, 44mm çapında ve 14.6mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde, klasik pilot-kronograf modellerinin karakteristik detaylarından, Slide Rule Calculator (hesap cetveli) özellikli bezel yer alıyor. Coin Edge (bozuk para sırtı) desenli kenarlarıyla Breitling Navitimer modellerini anımsatan bezele, üzerinde siyah ve kırmızı renklerde hazırlanmış karakterlerin yer aldığı, Grado K1 kalite mineral cam insert eşlik ediyor. Ön (çift taraftan yansıma önleyici kaplamalı) ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasa, spor-kronograf bir model için gayet iyi bir değer olan, 100 metre su basıncına dayanabiliyor.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-4.jpg h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-5.jpg

Yeni modele, güneş ışını zemin desenli siyah kadran eşlik ediyor. Tri-Compax tarzı dizilimle tasarlanmış kadranda saat 12 ve 6 konumlarında yer alan kronograf alt kadranları, degrade zemin renkleriyle dikkat çekiyor. Saat 3 konumunda gün ve tarih fonksiyonlarına ait göstergelerin bulunduğu kadrana, siyah ve kırmızı detayla iç bezel ve kırmızı uçlu kronograf saniye kolu eşlik ediyor. Kalabalık görüntüsüne rağmen Super-LumiNOVA kaplı kollar ve indekslerle hemen her ortamda optimum okunabilirlik sunan kadran, siyah zemin üzerine beyaz fontla hazırlanmış gün/tarih diskiyle bizden tam not alıyor.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-3.jpg

Hamilton Khaki Aviation Converter Auto Chrono gücünü, Swatch Group bünyesinde tasarlanıp üretilmiş Caliber Hamilton H-21 Si mekanizmadan alıyor. Efsanevi kalibre ETA 7750 tabanlı otomatik kronograf mekanizma, silikon balans yayı ve 60 saatlik güç rezerviyle göz dolduruyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma saat, dakika, küçük saniye, gün ve tarih özelliklerinin yanı sıra 30 dakika ve 12 saat sayaçlı kronograf fonksiyonuna da ev sahipliği yapıyor.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-6.jpg

İnceleme için seçtiğimiz modele (Ref. H76726130), Hamilton logolu katlanır klips ile sabitlenen paslanmaz çelik bilezik eşlik ediyor. Koleksiyonda aynı modelin timsah baskılı kahverengi dana derisi kayışlı versiyonu (Ref. H76726530) ve bir de siyah PVD kaplamalı/altın kaplama detaylı/timsah baskılı siyah dana derisi kayışlı versiyonu (Ref. H76736730) yer alıyor.

h76726130-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-7.jpg

h76726530-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-1.jpg h76736730-hamilton-khaki-aviation-converter-auto-chrono-1.jpg

Klasik pilot-kronograf temalı tasarımı, sağlamlığı kanıtlanmış mekanizması, Hamilton kalitesi ve şık alternatifleri ile sayfalarımıza konuk olan Hamilton Khaki Aviation Converter Auto Chrono, özellikle bu segmentin meraklıları için alışveriş listesine girmeye hak kazanan alternatifler arasında yerini alıyor.

hamilton-khaki-aviation-converter-auto-gmt-1.jpg

Benzer Haberler