alexa Ventura | Hamilton | Baselworld 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Ventura Koleksiyonu

hamilton-logo.jpg

Dünyanın ilk elektrikli ve gücünü bir bataryadan alan saati Hamilton Ventura, 60. Yılını kutluyor. 1957 yılında tanıtılan ilk modelden büyük izler taşıyan yeni Ventura koleksiyonu, 3 farklı modelden oluşuyor.

Hamilton Ventura modelinin sıra dışı kasa tasarımı dolayısıyla boyutlarından bahsetmek biraz zor.  İki farklı kasa ölçüsü ile piyasaya çıkan model, hem kadın hem de erkek kullanıcılara hitap ediyor. Paslanmaz çelik üzerine sarı altın PVD kaplama yapılan saatin ön yüzünde safir kristal cam yer alıyor. Saatin 17mm genişliğe sahip boynuzları da alışılagelmiş bir saatten oldukça farklı bir tasarım sunuyor. Yeni modeller 50 metre su geçirmezlik değeri ile geliyor.

hamilton-ventura-baselworld-2017-2.jpg hamilton-ventura-baselworld-2017-1.jpg

Yeni Ventura koleksiyonda denim kadran ve kayışa sahip bir versiyon da yer alıyor. Paslanmaz çelik kasaya sahip bu versiyon da önceki modelde olduğu gibi kadın ve erkek olmak üzere iki farklı kasa boyutuyla geliyor.

hamilton-ventura-baselworld-2017-4.jpg hamilton-ventura-baselworld-2017-3.jpg

Kadın modelinin boyutları 24mm x 36.5mm, erkek modelinin ise 32.3mm x 50.3mm olarak belirtiliyor.

hamilton-ventura-baselworld-2017-6.jpg

Üçgen formunda tasarlanan kadranın tam orta noktasında, Ventura’nın ilk elektrikli saat olduğuna dair bir gönderme yapan ve fizik terminolojisinde direnci temsil eden simge bulunuyor. Saat ve dakika dışında hiçbir komplikasyonu bulunmayan modelin indeks ve kollarında, kasada kullanılan malzemenin aynısı tercih edilmiş.

hamilton-ventura-baselworld-2017-7.jpg

Quartz Kalibre F05.111’den gücünü alan Ventura mekanizmasını Swatch Group bünyesinde yer alan ETA’ dan tedarik ediyor. Normalde tarih fonksiyonu da bulunduran mekanizma bu model için revize edilmiş.

Ventura koleksiyonun üçüncü modeli ise otomatik Caliber Ref. H-10 mekanizmaya sahip Ventura Skeletonized 42.5mm x 44.6mm ölçülerinde hazırlanmış paslanmaz çelik kasa ile geliyor. İçerisinde otomatik mekanizma bulundurması itibari ile Ventura Skeletonized biraz daha maskülen bir tasarıma sahip. Ayrıca kadrandaki iskelet form panjur deseni ile sağlanmış. Bu da saate biraz daha sert bir görünüm katmış.

hamilton-ventura-baselworld-2017-5.jpg

hamilton-ventura-baselworld-2017-8.jpg hamilton-ventura-baselworld-2017-9.jpg

3 farklı Ventura modeli de farklı materyalden kordonlar ile satışa sunuluyor. Beyaz kadran altın kaplama model kahverengi lizard deri kordona, denim kadrana sahip model denim kordona, yarı iskelet model ise kauçuk kordona sahip.

Geçtiğimiz yıllarda ürün grubuna eklenen çelik kasa - siyah kadran ve çelik kasa – sedef kadran modelleri bulunan Ventura, artık 3 farklı versiyona daha sahip. 2017 yaz aylarında vitrinlerdeki yerini alacak modellerden sarı altın PVD kaplama olan 875 CHF – 895 CHF iskelet kadran otomatik mekanizmalı versiyon ise 1600 CHF liste fiyatına sahip olacak.

Benzer Haberler