alexa AVEQMP21WW001 | Classic Moon Phase | Avenue | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Harry Winston Avenue Classic Moon Phase (Ref. AVEQMP21WW001)

Göz kamaştıran pırlantalar, zarif tasarım, etkileyici komplikasyonlar... Harry Winston Avenue Classic Moon Phase, markanın en sevilen motiflerinden bazılarını zarafetle harmanlıyor.

aveqmp21ww001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-1.jpg

Lüks saatçilikle çokça karşımıza çıkan mavi, Harry Winston için bir renk olmaktan daha fazlası. Amerikalı mücevhercinin, 45.52 karatlık efsanevi mavi Umut Elması’nı 1949 yılında satın almasıyla bu renk, markanın özünü oluşturmuş. Harry Winston Avenue Classic Moon Phase modelinin iki tonlu mavi şeması da bu ışıltılı özü bileklere taşıyor. Elde boyanan sedef kadranın iki tonlu dinamik şeması ışığı yansıtarak, gökyüzünde gezen bulutlara benzer şekiller ortaya çıkarıyor. Saat 12 konumunda bulunan Harry Winston logosundan saçılıyormuş gibi görünen güneş ışınları (pırlantalar), kenarlara doğru giderek büyüyor. Koyu mavinin, açık maviyle yarattığı kontrast, kadranı süsleyen pırlanta kümeleri için film sahnesini andıran bir fon oluşturuyor.

aveqmp21ww001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-2.jpg

Markanın Avenue Classic Moon Phase modelinde de kullandığı kümeleme tekniği, 1940’ların başında Winston tarafından, değerli taşları durağan ve geleneksel ifadelerinden arındırmak için geliştirilmiş. Damla, markiz ve yuvarlak gibi farklı şekillerde kesilen pırlantalar, Harry Winston tarafından farklı açılarla yerleştirilerek hareket ve canlılık kazandırılmış. Bu modelin kadranını da 18K altından yapılan zümrüt kesim logo ve kümeleme tekniğinin kullanıldığı 49 adet pırlanta süslüyor.

aveqmp21ww001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-3.jpg

Ay fazı göstergesi, saat 6 konumuna yerleştirilen açıklıkta yer alıyor. Göstergenin hemen altında da yine pırlantalar tarafından çevrelenen küçük saniye kolu bulunuyor.

aveqmp21ww001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-4.jpg

Harry Winston Avenue Classic Moon Phase (Ref. AVEQMP21WW001), 21.4 x 36.1mm boyutlarında, 18K beyaz altın kasayla geliyor. Kadranın üzerinde yansıma önleyici kaplamalı safir kristal cam yükseliyor. 29 adet pırlantayla süslenen kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

aveqmp21ww001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-5.jpg

Modelin 18K pembe altın kasalı (Ref. AVEQMP21RR001) bir versiyonu daha bulunuyor. Avenue Collection altında yer alan bu modeller, yaklaşık 2.35 karat, 84 pırlantaya ev sahipliği yapıyor.

aveqmp21rr001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-1.jpg aveqmp21rr001-harry-winston-avenue-classic-moon-phase-2.jpg

Quartz mekanizmayla çalışan Avenue Classic Moon Phase modelleri, kasa malzemesiyle uyumlu, altı pırlantalı toka ve deri kayışla tamamlanıyor.
Benzer Haberler