alexa Can Manay Saatleri | Fi | Ozan Güven | Can Manay |
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Her şeyi gören göz kendini göremedi, o sahte Patek Philippe olmadı Can Manay (!)

horobox_amblem.png

Oyunculuk müthiş, görsellik harika, müzikler enfes, karizma da zaten Bruce Willis ekolünden hepimizi çarptı ama o prodüksiyona, ekibe, emeğe ve özene o sahte saat hiç olmadı…  

Gün geçmiyor ki hayatımıza çok konuşulacak bir yenilik girmesin. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözüne “Gün gelecek her 15 saniyede yeni bir şey ortaya çıkacak” da eklenebilirdi ki şu an onu yaşıyoruz; dünyadan can sıkıcı yeni olaylar, yeni buluşlar, yeni savaşlar, yeni kitaplar, arabalar, filmler, markalar ve bir de bizim en çok dikkatimizi çeken “yeni saatler” ya da saatlerin içinde olduğu yeni haberler…  

Bu ara dijitalin gücünü arkasına alarak televizyona fark atmayı başaran bu proje çok konuşuluyor. 

Artık her şey bilinmek için yapılırken, özellikle görsel medya ürün yerleştirme ile kuşatılmışken yani herkes her şeye bu kadar dikkat ediyorken, o gözüme gözüme sokulan lüksün içinde sahte saat hiç yakışık almadı! Bir saat cadısı olarak süpürgeme atlayıp o kutuyu camdan dışarı atmak istedim.

can-manay-saati-fi-ozan-gu-ven-1.jpg

Bu durumdan sorumlu olan ekibi nazikçe kınıyor, Ozan Güven’in şeytani çekiciliği ve etkileyici oyunculuğu ile özellikle biz kadınların gönlünü sinsice fetheden bu karaktere uygun bulduğum birkaç modeli tavsiye ediyorum. 

İlki RM 69 Erotic Tourbillon. Bu saati kim alır ki diye aklımdan geçirirken acımasız Manay’ın aşık olduğu kadın hariç diğer kadınlara davranışlarını görünce tamam işte tam bu karaktere uygun yapmışlar diye düşünmedim değil.Biraz incelerseniz ne demek istediğimi kendi kendinize gülümserken anlayacaksınız.

Richard-Mille-RM69-Erotic-Tourbillon-aBlogtoWatch-3.jpg Richard-Mille-RM69-Erotic-Tourbillon-aBlogtoWatch-5.jpg

İkinci önerimse bize hissettirmeye çalıştıkları lüksün tadını verebilmesi için karakterin karmaşık ruh haline uygun olacak Jaeger LeCoultre Reverso Repetition Minutes a Rideau White Gold modeli.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Repetition-Minutes-a-Rideau-1.jpg Jaeger-LeCoultre-Reverso-Repetition-Minutes-a-Rideau-2.jpg

Mütevazı bir zarafet için Breitling Navitimer Heritage

a1332412-bf27-274s-a20s1.jpg

Saat kutusundaki IWC güzel bir tercih olsa da benim tavsiyem günlük takabileceği bir IWC Portugieser Annual Calendar olurdu.

-WC-portugieser-portuguese-annual-calendar-watch-2.jpg

Bir de styling sorumlusu arkadaşlara öncelikle o Rolexleri kimden ödünç aldılarsa derhal iade etmelerini, illa o kutuya bir Rolex koyacaklarsa (karakteri de az biraz analiz edebiliyorlarsa) Cellini Dual Time modeline bir bakmalarını öneriyorum. 

rolex-cellini-date-dual-time-ref50519-ref50525-8-.jpg rolex-cellini-date-dual-time-ref50519-ref50525-18-.jpg

Ayrıca âşık olduğu kadının eşarbını saatleriyle aynı kutuya yerleştirmesi de çok etkileyiciydi. Kadından bir parça o kadar değerliydi ki onu en değerlilerinin yani saatlerinin yanına koydu (!) Artık bunu nasıl yorumlarsanız… bir kadın olarak ben hiç başlamayayım.

can-manay-saati-fi-ozan-gu-ven-6.jpg can-manay-saati-fi-ozan-gu-ven-5.jpg

Can Manay karakterinin saat kutusu

Tabii işin saatle ilgili tarafından bakınca “o şaşaya o kutu olmuş mu?!” diye bağırası geliyor bu cadının. Ben olsam hemen ekibi Buben&Zorweg’e doğru düzgün bir saat kurma makinesi almaya gönderirdim ya neyse..

Sonunda birilerinin erkeklerin vazgeçilmezi saatleri öne çıkarmayı akıl etmesinden duyduğum mutluluğun yanında, saat konusunda ufuklarını açabilmek için burada canla başla gayret ettiğimizi ve arzu ederlerse onlara kılavuzluk etmekten memnuniyet duyacağımızı ileterek VIVA! www.horobox.com diyor, ilerleyen bölümlerde o sahte saati görmeyeceğimizi düşünüyorum ! :)

Benzer Haberler