alexa Arceau | Herme`s | Chrono | Titane | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Herme`s Arceau Chrono Titane

Hermes_logo_white.png

Moda dünyasının köklü markalarından Herme`s, saat ürün grubunda yer alan Arceau model ailesinin en yeni üyesini tanıttı.

Konu geleneksel saatçilik olduğunda eminim çok azımız Herme`s ismini düşünür. Moda veya mücevher markası kimliği saatçilik tarafının önünde geçen pek çok markada rastladığımız bu durum Herme`s için de farklı değil. Oysa markanın saat konusunda oldukça iddialı bir geçmişi var. Bu geçmişin en önemli parçalarından biri de, marka kataloglarına 1978 yılında eklenen ve Herni d’Origny tarafından tasarlanan Arceau model ailesi.

Modelin oldukça ilginç bir tasarımı var. Öncelikle markanın sembolü haline gelmiş kalın H harfi şeklinde bir kasaya sahip değil. Aksine, saat 12 hizasında wired tarzında tasarlanmış ince boynuzlar taşıyan kasa yuvarlak bir formda hazırlanmış. Kasanın saat 6 yönünde ise neredeyse hiç boynuz çıkıntısı eklenmemiş.

Hermes-Arceau-Chrono-Titane-2.jpg

Model ailesine yeni eklenen Arceau Chrono Titane, koleksiyonun DNA’sını başarıyla yansıtacak şekilde, bahsi geçen tüm estetik detaylara yer verecek şekilde tasarlanmış. Grado 2 hafif titanyum alaşımından yapılan kasanın yüzeyinde mikro-kumlama ile işlemi ile gun metal (silah metali) tabir edilen bir görüntü elde edilmiş. Özellikle Herme`s için büyük sayılabilecek 41.5mm çapında tasarlanan kasanın ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal cam kullanılmış.

Yeni modelin kadranı da Arceau ürün grubunun sembol detaylarını barındıracak şekilde hazırlanmış. Antrasit tonunda zemin rengiyle tasarlanan kadranın yüzeyinde pütürlü bir doku tercih edilmiş. Yine modelin klasik öğelerinden yana doğru deforme olmuş büyüm rakam indekslerin kullanıldığı kadranda, eklenen kırmızı aksesuarlar ile sportif bir hava yakalanmış. Tri-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadranın saat 4:30 yönüne eklenen tarih penceresinde görünen disk üzerinde bile aynı yana doğru deforme olmuş font kullanılarak tasarımın görsel bütünlüğü muhafaza edilmiş.

Hermes-Arceau-Chrono-Titane-1.jpg

Modelin içerisinde kronograf ve tarih özellikli otomatik bir mekanizma kullanılmış. Tam kodu ile ilgili henüz Herme`s tarafından yapılmış bir açıklamanın bulunmadığı 37 taşlı mekanizmanın çalışma hızı 4Hz, tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 42 saat olarak ayarlanmış.

Herme`s Arceau Chrono Titane, Barenia üretimi iki farklı deri kayış alternatifi ile geliyor. 4200,00 EUR etiket fiyatıyla satışa sunulan modelim Şubat 2018 itibarı ile butiklere ulaşması ön görülüyor.

Benzer Haberler