alexa Cornes De Vache 1955 | Historiques | Vacheron Constantin | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Historiques Cornes De Vache 1955

LogoVacheronConstantin-01-400x333.jpg

Markanın sadık takipçileri kadar klasik tasarımlardan hoşlanan kullanıcıların da büyük beğenisini toplayan Historiques koleksiyonunun en yeni üyesi "Cornes De Vache 1955" saat severlerin beğenisine sunuldu.

Kasasında yer alan özgün ve dikkat çekici boynuz tasarımından ötürü Cornes De Vache 1955 ( Türkçe karşılığı boğa boynuzu ) olarak isimlendirilen saat şimdiden klasik tasarımlı kronograflar arasında en başarılı saatlerden biri olarak gösterilmeye başlandı bile.

VC’nin 1955 senesinde tasarladığı ilk anti manyetik ve suya dayanıklı kronograf saat olan Reference 6087 kodlu modelin günümüz uyarlaması olarak kabul edilen saat çıkar çıkmaz büyük beğeni topladı.

Vacheron Constantin Historiques Cornes de Vache 1955 Chronograph - Perpetuelle

Orijinal model olan 6087 vintage saat koleksiyonerleri arasında en çok aranan üç kronograftan biri olması itibarıyla iyi tanınıyor. 35mm çapında ve 18K sarı altından yapılmış efsanevi kronograf yine VC üretimi ve elden kurmalı Caliber 492 ile hayat bulmuştu. Yumuşak demir kafes sistemiyle manyetik ortamlardan etkilenmesi engellenen ilk tasarımlardan biri olmasıyla da tanınan saat halen müzayedelerin aranan objelerinden biri olmayı sürdüriyor.

VC’nin yeni tanıttığı re-issue model ise birkaç detay dışında orijinal model ile fevkalade benzer özellikler taşıyor. 5000H/000P-B058 referans ile sunulan model 38.5mm kasa çapı ile günümüz standartlarına daha yakın bir ebatta tasarlanmış. 18K altın yerine platinyumdan üretilen kasanın özellikle modelin sembolü haline gelmiş özgün boynuz tasarımı ve mantar formunda tasarlanmış kronograf butonları şu an vintage kabul edilen orijinal versiyon ile birebir uyum içerisinde hazırlanmış.

VC üretimi ve yine elden kurmalı Caliber 1142’nin hayat verdiği saat muhteşem kalibrenin izlenmesine olanak sağlayan safir cam merkezli arka kapak ile tasarlanmış.

Vacheron Constantin Historiques Cornes de Vache 1955 Chronograph

Vacheron Constantin Historiques Cornes de Vache 1955 Chronograph watch - Perpetuelle

Markadan beklendiği üzere üretimin her aşamasında gösterilen hassasiyeti belgeleyen Cenevre Mührü de saatin arka kapağında yer alan detaylardan.

Vacheron Constantin Historiques Cornes de Vache 1955 Chronograph caseback - Perpetuelle

Vacheron Cal 1142 - Perpetuelle Vacheron Cal 1142 Maltese Cross column wheel - Perpetuelle

Benzer Haberler