alexa Hublot | Arsham Droplet | Cep Saati | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Arsham Droplet Cep Saati

Daniel Arsham'ın Vizyonu Saat Ustalığıyla Buluşuyor: Hublot Arsham Droplet

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-1.jpg

Saat dünyasında cep saatleri genellikle geçmişin bir kalıntısı olarak görülür. Ancak, "kurgusal arkeoloji" konseptiyle tanınan ünlü sanatçı Daniel Arsham tarafından yeniden tasarlandığında, cep saati zamanın ötesine geçiyor. Karşınızda Hublot Arsham Droplet: geçmiş, şimdi ve geleceği tek ve büyüleyici bir formda birleştiren mekanik bir şaheser.

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-2.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-3.jpg

Organik, akışkan şekillerden ilham alan Arsham Droplet, mekan, renk, gölge ve ışığın oyununu temsil eder. 73.2mm uzunluk, 52.6mm genişlik ve 22.5mm kalınlığa sahip olan bu yapının konstrüksiyonu, iki damla şeklindeki kristali parlak, mikro kumlanmış titanyum çerçeve içinde barındırır. Montaj, Arsham’ın imzası olan yeşil renkteki, sanatçının monogramıyla kabartılmış kauçuk tamponlarla korunur. 17 O-ring contası ve Hublot H-şekilli vidalarla donatılmış bu karmaşık yapı, 30 metreye kadar su geçirmezlik sağlar.

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-4.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-5.jpg

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-6.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-7.jpg

Şeffaflık, Hublot Arsham Droplet'in kalbinde yer alır. El ile kurulan Meca-10 kalibreyi barındırır; paralel çift tulumba ile güçlendirilen bu mekanizma, etkileyici bir 10 günlük güç rezervine sahiptir. Bu in-house mekanizma, kalan otonomiyi kolayca izlemenizi sağlayan dijital bir gösterge ile tamamlanmıştır.

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-8.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-9.jpg

Bu olağanüstü parçanın çok yönlülüğü ön plandadır. Hublot’un tek tıklama ile değiştirilebilir sistemi sayesinde Droplet, üç farklı şekilde kullanılabilir: titanyum cep saati zincirine takılarak, titanyum kolyede bir kolye olarak takılarak veya cam ve titanyumdan yapılmış heykelsi bir stand üzerinde çarpıcı bir masa saati olarak sergilenebilir.

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-10.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-11.jpg

hublot-arsham-droplet-pocket-watch-12.jpg hublot-arsham-droplet-pocket-watch-13.jpg

Sadece 99 adetle sınırlı olan Hublot Arsham Droplet, sanat ve saatçiliğin birleşimini temsil eder, zaman tutmanın geleceğine benzersiz bir bakış sunar. Daha fazla bilgi için [Hublot'un web sitesini](http://www.hublot.com) ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler