alexa 414.MX.1138.RX | Meca 10 | Big Bang | Hublot | Magic Gold
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Meca 10 Magic Gold

Hublot-logo.png

Hublot, Baselworld 2016 kapsamında saatseverlerin beğenisine sunduğu Big Bang Meca 10 modelinin Magic Gold versiyonunu tanıttı.

Baselworld 2016 dahilinde markanın fuar standına yaptığımız ziyaret esnasında görüntüleme fırsatı bulduğumuz Meca 10 Titanium modeli ile aynı platformda tasarlanan yeni versiyon, markanın patentli Magic Gold altın alaşımından üretilmiş.

Hublot-Big-Bang-Meca-10-Magic-Gold-5.jpg

İsmini, efsanevi Meccano oyuncak setinden alan bu özel serinin son versiyonu olan model, 45mm çapında Big Bang tarzı kasa ile tasarlanmış. Markanın sembol detaylarından H harfi şeklinde tasarlanmış vidalara sahip bezel de Magic Gold alaşımdan üretilmiş. Her iki tarafında da yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise serinin diğer örneklerinde olduğu gibi 100M olarak ayarlanmış.

Hublot-Big-Bang-Meca-10-Magic-Gold-4.jpg

Modelin iskelet tarzında tasalanmış kadranında Magic Gold alaşımdan yapılmış kollar kullanılmış. Mat siyah ve metalik bileşenlerin yer aldığı kadran tasarımı sayesinde modele endüstriyel bir görünüm kazandırılmış.

Saatin mikro-kumlama tekniği ile matlaştırılan arka kapak çerçevesi de siyah seramikten üretilmiş. Siyah reçine (resin) bileşenlerin de yer aldığı kasaya siyah kaplamalı titanyum vidalar eşlik etmiş.

Hublot-Big-Bang-Meca-10-Magic-Gold-1.jpg

Modelin iskelet tarzında tasalanmış kadranında Magic Gold alaşımdan yapılmış kollar kullanılmış. Mat siyah ve metalik bileşenlerin yer aldığı kadran tasarımı sayesinde modele endüstriyel bir görünüm kazandırılmış. Meccano oyuncak setinde yer alan blok şeklindeki parçalara da göndermeler yapan parçaların izlenebilmesine olanak sağlayan kadran, kırmızı aksesuarlarla sportif bir havaya da bürünmüş.

Hublot-Big-Bang-Meca-10-Magic-Gold-3.jpg

Modele hayat verecek mekanizma olarak, serinin diğer versiyonlarında da görev yapan Caliber Ref. HUB 1201 tercih edilmiş. Tamamı Hublot tarafından tasarlanan ve üretilen mekanizmanın sunduğu etkileyici 10 gün güç rezervi,  kadran tasarımında da öne çıkan detayların başında geliyor. Yatay yerleştirilmiş ayna-mahruti sistemi saat 12 noktasında yer alan güç rezervine bağlanmış. Saat 6 noktasında yer alan ve dişleri görünür şekilde tasarlanan geniş çark, 1den 10a kadar giden gün indikatörü üzerinde yer alan kırmızı çerçeve vasıtasıyla kalan güç rezervini gösteriyor. Güç rezervi 2 güne düştüğünde, indikatör gövde üzerinde yer alan kırmızı bölümü işaret ederek kullanıcısını durumdan haberdar ediyor.

BB_meca-10_4.jpg

Şeffaf arka cam sayesinde mekanizmanın yine Meccano tarzı tasarlanmış üç önemli köprüsünü, tulumbalarını ve çark sistemini görmek mümkün. Eşapman sistemi pek de alışık olmadığımız şekilde saat 7 noktasına yerleştirilmiş. Eşapmanın hemen üzerinde ise küçük saniye alt kadranı yer alıyor. 223 ayrı parçadan oluşan ve elden kurgulu tasarlanan mekanizmanın 10 günlük güç rezervi ise paralel yerleştirilmiş iki adet tulumba ile sağlanıyor.

Hublot Big Bang Meca 10 Magic Gold, üzerinde kanal formunda desenler bulunan siyah kauçuk kayış ile geliyor.  Son derece kaliteli hissettiren ve bilekte oldukça konforlu duran kauçuk kayışın ucunda ise yine markanın klasik tasarımlarından Hublot imzalı ve titanyum/seramik kombini katlanır klips yer alıyor.

Hublot-Big-Bang-Meca-10-Magic-Gold-2.jpg 

Benzer Haberler