alexa 341.XP.2770.NR.1205 | Purple Linen | Big Bang | Hublot | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Purple Linen Ref. 341.XP.2770.NR.1205

Hublot-logo.png

“Art of Fusion” mottosuyla alternatif ve ekstrem malzemeleri bir arada kullanarak sınırları zorlamayı seven Hublot’dan adına yakışır bir model daha: Hublot Big Bang Purple Linen.

Lüks saat sektöründe kutuplaşan yorumlara en çok maruz kalan markalar nedir diye sorsalar herhalde endüstriyi yakından takip eden hemen her saatseverin listesinde mutlaka Hublot da olur. “Art of Fusion” yani Füzyon Sanatı olarak tanımladığı mottosuyla betondan, deriye, kumaştan safir kristale kadar pek çok ilginç malzemeye modellerinde yer veren yenilikçi marka, sektörün en çok konuşulan isimlerinden biri olmaya devam ediyor.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-1.jpg

Saat hobisine gönül verenlerin belki de en önemli ortak özelliği, büyük bir çoğunluğunun geleneksel tarzı benimsemiş olmaları. Bu durumu popüler lüks saat markalarının köklü geçmişlerini aynı zamanda başarılı bir pazarlama argümanı olarak da kullanmalarından rahatça anlayabiliyoruz. Yalnız bu saptamanın çok da net olmadığı bir bölüm var: kadın kullanıcılar.

Evet, biz erkekler için lüks saatlerin pazarlaması için kullanılan argümanlar belki birer mıknatıs gibi bizleri butiklere çekse de, aynı durum kadınlar için böyle değil. Sadece ayakkabı veya çantasına (sanırım ikisine birden, değil mi?) uyumlu olduğu için saat alabilecek kadınlar etrafımızda yok mu?

İşte, bu kadınlara ortalamanın üzerinde bir bütçe ve makul oranda saat bilgisi eklersek, ortaya çıkan profil kompozit reçine ve gerçek keten gibi malzemelerden oluşmuş, üstüne mor ametist taşları ile süslenmiş pembe bir Hublot ile boy gösterebilecek hale geliyor.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-12.jpg

Buraya kadar belki yazdıklarımdan bu durumu eleştirdiğim anlaşılabilir malum klavye başından duygularınızı tam olarak ifade etmeniz zor (prensip gereği emoji de kullanmıyorum), ancak aksine tamamen destekliyorum. Bence alternatif malzemeler, aykırı renkler ve göz alıcı tasarımlar feminen alışveriş dinamikleri ile gayet uyumlu öğeler. Ayrıca bu tarzda tasarlanmış modellerin, kadın kullanıcıların lüks saat konusundaki bilgilerini arttırmalarına da faydalı olduğunu düşünüyorum.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-11.jpg

Bu uzun girişin ardından gelelim mevzubahis saatimize…

Sadece Hublot’nun değil, saat dünyasının kült ürün grupları arasında yer alan Big Bang Koleksiyonu bünyesinde bulunan model 41mm çapında tasarlanmış kasa içerisinde geliyor. Tipik Big Bang tarzında hazırlanmış kasa, Hublot’un uzmanlık alanı olan Composite Resin (kompozit reçine) ve gerçek pembe ketenden imal edilmiş. Kompozit malzemeden üretilmiş farklı Hublot modelleri inceleme şansım olmuştu. Bu modelin kasası da tıpkı diğer modellerde olduğu gibi son derece kaliteli hazırlanmış. 100 metre / 10 bar su basıncına dayanıklılık değeri sunan kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Geniş ayar kolu ve dikdörtgen kronograf butonlarına yerleştirilen pembe aksesuarlar, kasanın genel renk temasına uyumunu arttırmış. Kasanın ikonik bezelinde yer alan 36 adet ametist taş ise modele göz alıcı bir hava katmış.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-3.jpg 341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-6.jpg

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-4.jpg 341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-5.jpg

Modelin kadranı da Hublot’nun Art of Fusion mottosundan nasibini almış. Tri-Compax kronograf diziliminde hazırlanan kadran gerçek pembe ketenden imal edilmiş. Kadran iskeleti üzerine elle dokunan keten zemin, bezel ile uyumlu 8 adet mor ametist taş ile süslenmiş. Modelin tarih fonksiyonuna ait pencere saat 4 ila 5 arasına yerleştirilmiş. Kadran ile aynı zemine sahip tarih diski sayesinde kadranın renk bütünlüğü de muhafaza edilmiş.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-2.jpg

Hublot Big Bang Purple Linen modelinin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Unico HUB4300 görev yapıyor. Otomatik kronograf mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezervi 42 saat.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-8.jpg

Modelin sıra dışı görüntüsüne bir büyük destek de kayışından geliyor. Sertleştirilmiş kauçuk mor iskelet üzerine elle dokunmuş gerçek pembe keten iplerden oluşan kayışın görüntüsü çok şık. Kayışın uç kısmında Hublot imzalı paslanmaz çelik katlanır klips yer alıyor.

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-7.jpg 341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-9.jpg

341-xp-2770-nr-1205-hublot-big-bang-purple-linen-10.jpg

Erkek saatlerinden bahsedildiğinde bu tip sıra dışı tasarımlarını kendime hiç de yakın bulmadığım Hublot, kadın modelleri söz konusu olduğunda bana gayet sempatik görünüyor. Sanırım bu durum, geleneksel olmayan veya mekanik özellikleri yerine görsel tasarımıyla öne çıkan objeleri erkeklerden ziyade kadınlara yakıştırıyor olmamdan kaynaklanıyor.

Hublot Big Bang Purple Linen modeli eğer ilginizi çektiyse kesinlikle gidip yakından görmenizi tavsiye ederim. Mor ve pembe renkleri seviyor, sıra dışı tasarımlardan hoşlanıyor ve sizde olan herkeste olsun istemiyorsanız modeli beğenmeniz işten bile değil.

Benzer Haberler