alexa Hublot | Big Bang | Unico | Nespresso Origin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin

Hublot, yeni Big Bang Unico Nespresso Origin ile Art of Fusion (Füzyon Sanatı) mottosunu zirveye taşıyor.

Saat dünyasının vazgeçilmez unsurlarından biri de şüphesiz iş birlikleri. Farklı sektörlerden markalar kadar, alanında ün yapmış sporculardan başarılı sanatçılara uzanan bu kavram bugün birçok saat markasının ürünlerinde kendisine yer buluyor. İş birliği konusunda pek çok markadan bahsetmek mümkün ancak Hublot’un bu konuda farklı bir yer var. Özellikle Füzyon Sanatı (Art of Fusion) mottosu ile birçok özgün iş birliğinde imzası bulunan marka, yeni modeli ile bu konsepti yeniden saat severlerin beğenisine sunuyor. 

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-1.jpg

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin, isminden de anlaşılacağı üzere, sadece Hublot’un değil, İsviçreli ünlü kahve markası Nespresso’nun da imzasını taşıyor. Ancak bu iş birliğinde bir imzadan çok daha fazlasını bulmak mümkün. 

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-2.jpg

Nespresso, uzun yıllardır tek kullanımlık kahve kapsüllerinin etkisini sınırlamanın yollarını arıyor. Markanın çalışmaları arasında, 2016 yılında başlatılan ve ve kapsülün nasıl yeniden kullanılabileceğini göstererek geri dönüşümü teşvik etmeyi amaçlayan Second Life Projesi de yer alıyor. Peki, Hublot’nun bir kahve üreticisi ile nasıl bir iş birliği olabilir? Gelin, birlikte bakalım…

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-3.jpg

Yeni model 42.5mm çapında ve 14.5mm yüksekliğinde tasarlanmış, modern Big Bang tarzı kasa ile geliyor. Anodize yeşil rengi ile dikkatleri üzerine toplayan kasanın yapımında kullanılan alüminyum ham maddenin 28%si, Nespresso kapsüllerinden geri dönüştürülmüş alüminyumdan elde ediliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristallerin görev yaptığı kasa, 100 metre su basıncına dayanım sunuyor. Sportif kasayı, çevre dostu Eco-Titanyum alaşımdan üretilmiş kapak tamamlıyor. 

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-4.jpg

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin, konsepte uygun tonda tasarlanmış ve endüstriyel tarzda perfore edilmiş bir kadranla geliyor. Bi-Compax kronograf diziliminde hazırlanan kadranda zaman, SLN fosfor dolgulu kollar ve büyük rakam indekslerle takip ediliyor.

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-5.jpg

Yeni model gücünü, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber HUB1280 Unico mekanizmadan alıyor. Zamanı göstermenin yanında Bi-Compax kronograf ve tarih özelliklerine de yer veren otomatik mekanizma 43’ü taş olmak üzere 354 bileşenden oluşuyor, 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-6.jpg

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin çevre dostu malzemelerden üretilmiş iki farklı kordon seçeneği ile geliyor. Bunlardan ilki, %4,1 oranında geri dönüştürülmüş kahve telvesi ve %8,2 oranında geri dönüştürülmüş beyaz kauçuk kullanıyor. İkincisi, Nespresso'nun ortağı olan ve %5 geri dönüştürülmüş kahve telvesi ve %95 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşan bir kumaş üreten SingTex ile ortak üretiliyor. Kordonlar, tek bir klik ile kolayca ve hiçbir alet kullanmadan saniyeler içinde değiştirilebiliyor.

hublot-big-bang-unico-nespresso-origin-7.jpg

Sadece 200 adet ile sınırlı üretilen model, EUR 25,200 fiyat ile satışa sunuluyor. 

Benzer Haberler