alexa Orlinski | Classic Fusion | Hublot | Aerofusion | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski

Hublot-logo.png

“Art of Fusion” mottosunu hayat verdiği hemen her modelde vurgulamaktan geri kalmayan Hublot, çağdaş sanat akımının dünyaca ünlü temsilcilerinden Fransız sanatçı Richard Orlinski ile beraber tasarladığı yeni Hublot Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski ile boy gösterdi.

Hublot-Classic-Fusion-Aerofusion-Chronograph-Orlinski-6.jpg

“Art of Fusion” fikri etrafında tasarladığı modeller ile çoğu zaman kutuplaşma eğilimli yorumlar alan Hublot, insanın aklına “zevkler ve renkler tartışılmaz” sözünü getiren işlere imza atmaya devam ediyor. Yaratıcılıkta sınırları zorlamaktan çekinmeyen ünlü marka, bu konuda benchmark kabul edilebilecek modelleri tasarlarken deri üreticilerinden sokak sanatçılarına uzanan geniş “ortak” portföyüyle eşi benzeri olmayan iş birliği gücüne de ev sahipliği yapıyor.

Hublot-Classic-Fusion-Aerofusion-Chronograph-Orlinski-5.jpg

Çağdaş sanat akımının yaşayan efsanelerinden ünlü Fransız sanatçı Orlinski’nin eserleri hakkında “Hublot için biçilmiş kaftan...” desek abartmış olmayız zira sanatçının “Born Wild” konsepti kapsamında tasarladığı eserler parlak renklerde hazırlanmış ve elması andıran çoklu kesim yüzeylere sahip heykellerden oluşuyor. Bu eserlerin arasında en çok dikkat çekenleri ise Cannes’da sergilenen “Wild Kong” isimli goril heykeli ve Fransa’nın gözde kayak merkezlerinden Courchevel yer alan dev ayı heykeli olarak yerlerini alıyor.

Hublot-Classic-Fusion-Aerofusion-Chronograph-Orlinski-4.jpg

Aykırı tarzını lüks saatçilik konsepti ile bir araya getiren Richard Orlinski, Hublot’un yeni Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski modeli için yepyeni bir kasa hazırlamış. Balıksırtı yüzeylerin ve elmas kesim geometrik hatların süslediği kasanın çapı 45mm olarak tasarlanmış. Bezelinden kronograf butonlarına kadar geometrik konseptinde hazırlanan kasa için titanyum ve seramik olmak üzere iki alternatif hazırlanmış. Her iki kasa opsiyonunda da sanatçının imzası niteliğini taşıyan parlak yüzeyler kullanılmış.

Hublot-Classic-Fusion-Aerofusion-Chronograph-Orlinski-2.jpg

Yeni modelin içerisinde güncel Aerofusion Chronograph model ailesinden aşina olduğumuz otomatik kronograf özellikli Caliber HUB1155 kullanılmış. Modelin konsepte uygun şekilde safir kristalden üretilen kadranına, modelin elmas kesim konseptine uygun şekilde klasik Dauphine tarzında tasarlanmış kollar eşlik etmiş.

Hublot-Classic-Fusion-Aerofusion-Chronograph-Orlinski-1.jpg

Her biri 200er adet ile sınırlı üretilen titanyum ve mavi seramik versiyonların ikisi de düz siyah kauçuk kayış ile hazırlanmış.

Benzer Haberler