alexa Hublot | Classic Fusion | AeroFusion | Mykonos | Ibiza | Editions
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion AeroFusion Mykonos & Ibiza Editions

Hublot-logo.png

Özel ve limitli model tasarlama konusunda liderliği kimseye bırakmayan Hublot, yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldeleri Mykonos ve Ibiza’dan ilham alarak hazırlanmış yeni koleksiyonları ile boy gösterdi. 

Bodrum Blue modeli ile ülkemizin masmavi deniziyle ünlü tatil beldesi Bodrum’a gönderme yapan Hublot, yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden Mykonos ve Ibiza için tasarladığı yeni limitli üretim koleksiyonlarını saatseverlerin beğenisine sundu.

 

Hublot Classic Fusion AeroFusion Mykonos Edition

Hublot’un “Art of Fusion” mottosunu ünlü adanın çekici atmosferi ile bir araya getiren koleksiyon için markanın Classic Fusion model ailesi tercih edilmiş. 45mm çapında tasarlanan kasanın, titanyum (50 adet ile limitli) ve 18K King Gold (20 adet ile limitli) iki farklı versiyonu ye alıyor. Kasanın yüzünde yer alan bezel ise genel temaya uygun mavi tonunda karbon fiberden üretilmiş. Kasanın ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kasaya sahip safir kristal camlara yer verilmiş. Su geçirmezlik değeri ise 50M olarak ayarlanmış.

hublot-classicfusion-mykonos-limited-edition-kapak-2.jpg

İskelet tarzında tasarlanan kadranın saat 3 hizasında bulunan saniye göstergesi için adanın sembollerinden kabul edilen yel değirmenlerinden ilham alınmış. İskelet kadranın yanı sıra arka kapakta kullanılan safir kristal cam bölmeden izlenebilen mekanizma için markanın otomatik kurgulu kalibresi Ref. HUB1155 kullanılmış. Bi-Compax formasyonunda tasarlanmış kronograf özelliği bulunan mekanizmanın görünür parçaları üzerinde uygulanan mat siyah kaplama sayesinde endüstriyel bir görüntü elde edilmiş.

hublot-classicfusion-mykonos-limited-edition-4.jpg

Her iki versiyon için kontrast beyaz dikişli, mavi timsah derisi kayış tercih edilmiş. Uzun ömürlülük kadar sıcak yaz günlerinde ve nemli ortamlarda konforlu kullanım sağlayan kauçuk astarla desteklene kayışın ucunda ise kasa tipini göre titanyum veya 18K King Gold malzemeden yapılmış, Hublot imzalı katlanır klipsler kullanılmış.

hublot-classicfusion-mykonos-limited-edition-1.jpg hublot-classicfusion-mykonos-limited-edition-2.jpg

Hublot Classic Fusion AeroFusion Ibiza Edition

Ünlü tatil beldelerinden ilham alınarak hazırlanan modellerden diğeri de yine partileri ve gece hayatı ile tüm zamanların en popüler tatil mekanlarından biri kabul edilen Ibiza için tasarlanmış.

hublot-classicfusion-ibiza-limited-edition-1.jpg

Modelin kasası için Mykonos koleksiyonunda olduğu gibi 45mm çapında tasarlanmış Classic Fusion kasa tipi tercih edilmiş. Mavi seramikten üretilen kasanın ön yüzünde yer alan bezel de yine kasa ile aynı malzemeden yapılmış. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik derecesi ise 50M olarak ayarlanmış. Kasanın arka kısmında yer alan safir kristal camın üzerine “Hublot Loves Ibiza” yazısı işlenmiş.

hublot-classicfusion-ibiza-limited-edition-4.jpg

Tasarım ile uyumlu şekilde mavi tonları kullanılarak hazırlanmış kadran için iskelet tarzı tercih edilmiş. Bi-Compax kronograf formasyonunda tasarlanmış kadranın saat 3 hizasında yer alan saniye göstergesine, adanın popüler olmasında büyük payı olan 1960lı yılların Hippi gruplarına gönderme yapan ve adanın sembolü haline gelmiş olan “barış işareti” eklenmiş.

hublot-classicfusion-ibiza-limited-edition-3.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber HUB1155 kullanılmış. Tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunabilen otomatik kronograf kalibrede ek özellik olarak bir de tarih penceresine yer verilmiş.

hublot-classicfusion-ibiza-limited-edition-2.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen modelin üzerinde genel tema ile uyumlu mavi timsah derisi kayış tercih edilmiş. Mavi dikişleriyle modelin monokrom görüntüsüne destek olan kayışın ucunda ise Hublot imzalı katlanır klipse yer verilmiş.

Benzer Haberler