alexa 521.BZ.05IG.VR.BER19 | Cold Gold | Berluti | Classic Fusion | Hublot | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Chronograph Berluti "Cold Gold" (Ref. 521.BZ.05IG.VR.BER19)

Hublot, 2016 yılından bu yana marka ortaklığına devam ettiği dünyaca ünlü Fransız ayakkabı üreticisi Berluti ile birlikte tasarladığı Classic Fusion Chronograph Berluti "Cold Gold" modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-1.jpg

‘Art of Fusion’ mottosuyla ünlü marka Hublot, Fransız lüks ayakkabı üretici Berluti ile 2016 yılından bu yana marka ortaklığına devam ediyor. Bu ortaklık kapsamında saat tutkunlarının beğenisine sunulan yeni koleksiyon her biri 200 adet ile limitli üretilen iki modelden oluşuyor. İnceleme köşemize konuk olan model, eskitilmiş bronz malzemeden yapılmış kasasıyla göz alıcı bir görüntü sunuyor.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-9.jpg

Classic Fusion platformunda hazırlanan modelin kasası 45mm çapında ve 13.40mm yüksekliğinde tasarlanmış. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camları görev yaptığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri de 50 metre / 5 bar ile sınırlandırılmış. Kasanın yapımında kullanılan bronz alaşım, modelin temasına uygun şekle bürünebilmesi için pütürlü zemin üzerine işlenen siyah dolgulu Berluti Scritto yazı motifiyle süslenmiş.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-2.jpg

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-4.jpg 521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-5.jpg

Modelin kadranı, geçmiş Berluti Collection modellerinden de aşina olduğumuz şekilde ünlü Fransız ayakkabı üreticisinden temin edilen deriden üretilmiş. Modelin kahverengi ağırlıklı temasına uygun seçilen kadranda altın kollar ve siyah eskitme efektli indeksler kullanılmış. Modelin genel görüntüsüyle fevkalade uyumlu duran zeminde, kronograf alt-kadranları için seçilen düz kahverengi ton sayesinde okunabilirlik seviyesi de yukarı taşınmış. Modelde tarih fonksiyonuna yer verilmemiş olması da kadran bütünlüğü anlamında yerinde bir tercih olmuş.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-3.jpg 521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-8.jpg

Hublot Classic Fusion Chronograph Berluti "Cold Gold" modelinde markanın farklı birçok modelinden hatırlayacağımız Caliber HUB1143 mekanizma kullanılmış. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunabilen otomatik Bi-Compax kronograf özellikli mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapak sayesinde izlenebilir kılınmış.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-6.jpg

Modelin üzerinde yer alan deri kayış da genel temaya uygun hazırlanmış. Sertleştirilmiş siyah kauçuk astar üzerine eskitme efektli kahverengi Venezia deriden üretilen kayışa, kasa ile uyumlu tasarlanmış Hublot imzalı katlanır klips eşlik etmiş.

521-bz-05ig-vr-ber19-hublot-classic-fusion-chronograph-berluti-cold-gold-7.jpg
Benzer Haberler