alexa Hublot | Classic Fusion | Essential Grey | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Essential Grey

Hublot'un Classic Fusion Modeli Çarpıcı Essential Grey Temaya Kavuşuyor

hublot-classic-fusion-essential-grey-1.jpg

Hublot, popüler modellerini koleksiyoncular için tek renkli şaheserlere dönüştüren Essential Grey işlemeleriyle kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Big Bang Unico Essential Grey ve Spirit of Big Bang Essential Grey'in ardından Hublot, aynı temayı paylaşan üçüncü model ailesini tanıtıyor: Classic Fusion Essential Grey. 2024 için bu yıllık gelenek, 42mm ve 45mm boyutlarında ve her ikisi de şık, monokromatik estetiği artıran titanyum kasalarla donatılan iki Classic Fusion modelini kapsıyor.

hublot-classic-fusion-essential-grey-2.jpg hublot-classic-fusion-essential-grey-3.jpg

Yeni Essential Grey modelleri, saten fırçalanmış ve cilalanmış titanyumdan yapılmış 42mm ve 45mm olmak üzere iki boyutta geliyor. Bu saatler, entegre bilezik, saten cilalı bezel üzerinde H şeklinde başlara sahip altı dış ve işlevsel vida ve sade zaman ve tarih gösterimi gibi Classic Fusion koleksiyonunun tüm imza unsurlarını koruyor. Her kasa boyutu, Hublot'u diğer markalardan ayıran bir özellik olarak, hacmine göre tasarlanmış farklı bir mekanizma içeriyor. İki model de paslanmaz çelik tokalı gri kauçuk ve gri kumaş kayış ile geliyor. Kadran, yansıma önleyici safir kristal ile korunurken ve arka kapakta da safir kristal cam bölme yer alıyor. Her iki model de 50 metre su direnci sunuyor.

hublot-classic-fusion-essential-grey-4.jpg hublot-classic-fusion-essential-grey-5.jpg

42mm model, 10.4mm kasa yüksekliğine sahip olup Caliber HUB1110 X ile hayat buluyor. 25 taşlı bu mekanizma, 28.800 titreşim/saat (4Hz) frekansında çalışıyor ve 42 saatlik güç rezervi sunuyor. Sadece 3.61mm yüksekliğindeki mekanizma, küçük boyutlu kasa ile mükemmel uyum sağlıyor. Öte yandan, 10.95mm kasa yüksekliğine sahip olan 45mm’lik model, 4.26mm toplan yüksekliği ile biraz daha kalın olan Caliber HUB1112 ile çalışıyor. Her iki mekanizma da tasarımsal manada ETA'nın 2892A'dan türetilmiş olan Sellita SW300-1 otomatik mekanizmasını baz alıyor. 

hublot-classic-fusion-essential-grey-6.jpg hublot-classic-fusion-essential-grey-7.jpg

Her iki modelin kadranları da gri güneş ışını desenli yüzeye ve fasetli indekslere yer veriyor. Uyumlu baton tarzı saat ve dakika kolları, Hublot logosu denge ağırlığı olarak işlev gören saniye koluyla birlikte tasarımı tamamlıyor. Saat 3 konumunda tarih penceresi yer alıyor. Bu tasarım, Hublot'un genellikle cesur modellerinden, diğer Essential Grey modelleri de dahil olmak üzere, belirgin şekilde daha sade dururken markanın 1980'de tanıttığı 1970'lerden ilham alan entegre lüks spor saat olan Classic Fusion'un mirasına saygı duruşunda bulunuyor.

hublot-classic-fusion-essential-grey-8.jpg

Kasa boyutlarındaki farklara rağmen, her iki model de aynı fiyatı paylaşıyor. Sadece online satın alınabilen modeller Hublot’un kalıcı ürün grupları arasında yerlerini alıyor.

Benzer Haberler