alexa 526.QB.0124.VR | 3D Carbon | Ferrari GT | Classic Fusion | Hublot | Baselworld 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HUBLOT Classic Fusion Ferrari GT 3D Carbon (Ref. 526.QB.0124.VR)

Otomobil üreticileri ve saat markaları arasındaki başarılı işbirliklerine dair ilk akla gelen örneklerden olan Hublot ve Ferrari marka ortaklığı, yepyeni bir koleksiyon ile yoluna devam ediyor. Markanın Baselworld 2019 yenilikleri arasında yer alan yeni koleksiyondan Ferrari GT 3D Carbon modeli sizler için mercek altında...

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-1.jpg

Süper spor otomobil dünyasının İtalyan ismi Ferrari ve geleneksel İsviçre saatçiliğini 21. yüzyıla taşıyan yenilikçi marka Hublot... Söz konusu otomobil/saat marka ortaklığı ise insan daha başka ne isteyebilir ki? Kendi kulvarlarının bu iki dev ismi, Baselworld 2019 fuarı bünyesinde tanıtılan yepyeni bir koleksiyon ile saat ve otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Koleksiyonun tasarım aşaması, Ferrari’nin tasarım ekibinin başında bulunan Flavio Manzoni tarafından yönetilmiş. Dolayısı ile yeni koleksiyon, ünlü markanın hayat verdiği süper spor otomobillere gönderme yapan pek çok detaya ev sahipliği yapıyor.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-7.jpg

Öncelikle yeni koleksiyonun güncel Hublot Classic Fusion ürün grubu ile aynı ismi taşıyor olmasına aldanmayın zira işin tasarım ayağında farklı bir model platformu ile karşı karşıya olduğumuzu söylemek mümkün. Eğer markayla olan aşinalığınız şöyle bir 10 yıl kadar geriye gidiyorsa, Ferrari GT Koleksiyonu eminim size hiç de Hublot gelmeyecektir. Lakin markanın MDM dönemlerini hatırlayanlar, yeni koleksiyonun tanıdık çizgilerini hemen fark edecektir.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-8.jpg

İnceleme için seçtiğimiz modelin kasası, motor sporlarının modern çağdaki temel malzemesi haline gelen karbondan yapılmış. Mat yüzeyi ve kendine has üç boyutlu desenleri ile ilham kaynağına şık bir gönderme yapan kasanın çapı 45mm, toplam yüksekliği ise 12.15mm. Kâğıt üzerinde diğer Hublot model aileleri ile benzer duran yeni modelin, koldaki duruşu ise çok daha kompakt bir görünüm sunuyor. Koyu renk paletinin bu duruma katkısı aşikâr ancak kasanın erken dönem Hublot modellerini anımsatan boynuz yapısı kompakt ve ergonomik duruşun en önemli sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Materyalin düşük özgül ağırlığını da işin içinde katarsak, HUBLOT Classic Fusion Ferrari GT 3D Carbon için fevkalade konforlu demek mümkün.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-3.jpg

Kasanın ön yüzünde yer alan bezel siyah seramikten üretilmiş. Sayıca biraz az olsa da H şeklindeki vidalar bu modelde de yerini almış. Ferrari amblemli iri kurma kolu ve yıldız baş somun şeklinde tasarlanmış kronograf butonları da yine modelin karakteristik detayları arasında yerlerini alıyor. Kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri ise 100 metre / 10 bar.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-2.jpg

Yeni modelin kadranı da safir kristalden üretilmiş. Perfore yapısıyla mekanizmaya dair detayları da kısmen gözler önüne seren kadran için seçilen renk paleti hem endüstriyel hem de sportif bir görüntü sunuyor. Büyük rakam ve çıkıntılı saat markörleri kadrana spor otomobillerin gösterge panellerini akla getirirken, parlak Ferrari logosu çok göze batmadan modelin ilham kaynağına gönderme yapıyor. Bi-Compax kronograf dizilimli kadranda yer alan kırmızı dokunuşlar ve iskelet tarzında tasarlanmış tarih çarkı da genel kompozisyonu başarıyla tamamlayan detaylar olarak yerini alıyor.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-6.jpg

HUBLOT Classic Fusion Ferrari GT model ailesinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Unico HUB1280 görev yapıyor. Flyback Chronograf özellikli otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saat gibi verimli bir güç rezerv süresi sunuyor.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-4.jpg

İnceleme için seçtiğimiz model, siyah kauçuk astarlı yine siyah dana derisi bir kayış üzerinde geliyor. Sade tasarımı ile ilginin tamamını saatin kendisine yöneltmeyi başaran kayışın uç kısmında ise bilfiil Ferrari tarafından tasarlanmış, siyah seramik ve siyah PVD kaplamalı titanyumdan üretilmiş katlanır klips yer alıyor.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-5.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilen model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 30.700.

526-qb-0124-vr-hublot-classic-fusion-ferrari-gt-3d-carbon-9.jpg
Benzer Haberler