alexa 550.OS.1800.RX.ORL19 | 550.NS.1800.RX.ORL19 | Orlinski | Classic Fusion | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Orlinski Titanium & King Gold

Modern sanatın ünlü simalarından Richard Orlinski ile iş birliği içinde tasarlanan Classic Fusion, Pop-Art akımının horolojik tasviri olarak saat severlerin beğenisine sunuluyor.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-6.jpg

Cannes’teki “Wild Kong” goril heykeli, Miami Design District’ten timsahlar ya da Courchevel’deki beş metrelik ayı... Pop-Art akımının başarılı temsilcilerinden Richard Orlinski’nin bu eserlerinden en az birine rastlamış olmalısınız. Eserlere baktığımızda, keskin kenarlara sahip yüzlerin farklı açılarda bir araya getirilmesiyle oluşan düzlemler dikkatimizi çekiyor. Hublot ile uzun zamandır devam eden iş birliği sayesinde Orlinski’nin bu özgün çizgilerine, inceleme köşemize konuk olan saatlerde de rastlıyoruz.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-7.jpg hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-9.jpg

Classic Fusion Orlinski serisinde yer alan titanyum ve 18K altın kasalı modeller, abartısız ve özgün olmanın tadına varmak isteyenlere hitap ediyorlar. Hublot, bu modelleri pazarlamak için “zarafet yeniden keşfediliyor” gibi oldukça iddialı bir söylem geliştirse de şahsi düşüncem, saatlerin zariflikten ziyade sportifliği de içine alan çok yönlülüğe sahip olduğu şeklinde.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-2.jpg hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-8.jpg

40mm çapında parlatılmış yüzeylere sahip kasalara sahip saatler, hem Hublot’un marka değerlerini hem de Orlisnki’nin ince dokunuşlarını tek bir vücutta bir araya getiriyorlar. Onikigen bezel ve çok yüzlü kesime sahip boynuz kısmından sonra kadranda da bolca Orlinski dokunuşuna rastlıyoruz. Öte yandan bezelde yer alan “H” başlı vidalar, entegre kauçuk kayış ve çok katmanlı kasa yapısı da buram buram Hublot kokan detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Safir kristal cama ve 50 metre su geçirmezlik değerine sahip modeller günlük kullanımın yıpratıcı etkilerinden minimum ölçüde zarar görecek şekilde sağlam bir yapıya sahipler.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-1.jpg hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-3.jpg

Saatlerin kalbinde Hublot Caliber HUB1100 bulunuyor. Tarih komplikasyonu dahi bulunmayan bu sade kalibrenin temelini Sellita SW300-1 oluşturuyor. 25 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-4.jpg

Her iki saat de siyah renkli kauçuk kayış ve katlanır tip toka ile sunuluyorlar. Titanyum kasalı saatte toka malzemesi olarak neden paslanmaz çeliğin kullanıldığı ise büyük bir soru işareti. Aynı şekilde King Gold kasalı modelde de altın ve siyah kaplama paslanmaz çelikten üretilen toka kullanımı o kadar da hoş olmayan detaylar arasında yerini alıyor.

hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-5.jpg hublot-classic-fusion-orlinski-titanium-king-gold-10.jpg
Benzer Haberler