alexa Hublot | Turkish Coffee | Bodrum Blue | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Turkish Coffee Bodrum Blue

Hublot-logo.png

İsviçre’de 1980 yılında kurulan lüks saat markası Hublot, saat yapımcılığı tarihine, ilk kez altın kasa saat modellerinde kauçuk kayış kullanan marka olarak adını yazdırdı. “Art of Fusion- Füzyon Sanatı” felsefesi ile Ar-Ge, tasarım ve üretim yapan marka, 2008 yılından bu yana lüks sektörünün lider grubu Louis Vuitton-Möet Hennessy içerisinde faaliyet göstermektedir. Geleneksel saat yapımcılığı uzmanlığına kendini adayan ve yetekli saat yapımcıları ile Cenevre Gölü yakınındaki Nyon kasabasında üretimini gerçekleştiren marka, yeni malzeme araştırmalarına ve ileri teknolojilere yatırıma devam ediyor.


Big Bang, King Power, Classic Fusion ve Masterpiece olmak üzere dört koleksiyon altında tasarımlarını sunan Hublot, ülkemize özgü iki tema seçerek, dört özel Classic Fusion modelini ülkemizdeki lüks saat tutkunlarının beğenisine sundu.

Hublot Classic Fusion Turkish Coffee King Gold/Titanium

hublot-1-kahverengi-kayis1.jpg hublot-1-kahverengi-kayis2.jpg

Türk Kahvesinin 500 Yıllık Hatırına İthafen

Yaklaşık 500 yıl önce Topkapı Sarayı’nın Yemen’den gelen kahve ile tanışmasının ardından Türkler, kahve tanelerini öğütmeye ve kavurmaya başladılar ve Osmanlı’nın çeşitli vesilelerle temasta bulunduğu ülkelere ve Venedik, Marsilya, Paris, Londra, Viyana gibi Avrupa’nın önde gelen şehirlerine Türk Kahvesini, kahvehaneleri ve kahve kültürünü taşıdılar. Böylece İstanbul, kahvenin dünyaca sevilen bir içecek olmasında önemli bir başlangıç oldu ve nesilden nesile aktarılan ritüelleri, gelenek ve sosyal yönleri ile bu sıcak içecek ile Türkler arasında yüzyıllar süren tutkulu bir ilişki kuruldu.

Saat yapımcılığı değerlerine duyduğu saygıyla, geleneksel üretim teknikleri ile son teknolojiyi buluşturan Hublot, sadece ülkemizde satışa sunulacak bu özel koleksiyon için, kavurmadan başlayan ve fincanda sona eren yöntem ile geçmişle geleceği buluşturan Türk Kahve’sini kendisine ilham kaynağı olarak seçti. Kahve üretiminde olduğu gibi, saat yapımcılığında da en iyi malzemelerin seçiminin birincil koşul olduğu göz önünde bulundurulan bu özel koleksiyon, Classic Fusion koleksiyonu içerisinde titanyum ya da markanın patenli 18 ayar altın malzemesi olan ‘King Gold’ kasa versiyonları ile sunuldu. Modellerin kadranları ve kauçuk üzerine dikilen krokodil deri kayışları, Türk Kahvesi renginde tasarlandı.

Hublot Classic Fusion Turkish Coffee King Gold modeli 50 adet, Hublot Classic Fusion Turkish Coffee Titanium modeli ise 100 adet olarak sınırlı sayıda satışa sunuldu.

Hublot Classic Fusion Bodrum Blue King Gold/Titanium

hublot-1-mavi-kayis1.jpg hublot-1-mavi-kayis2.jpg

Bodrum Mavisi

Eski adı ile Halikarnassos, günümüzdeki adıyla Bodrum, Hublot’nun ülkemiz için tasarladığı özel Classic Fusion koleksiyonundaki mavi model için ilham kaynağı oldu. Yüzyıllardır mavi sularının altında saklı tuttuğu tarihi ve edebiyatçılara verdiği ilham ile tanınan Bodrum, günümüzde denizin mavisini, yaşam enerjisi ve gece hayatı ile buluşturuyor; günden geceye, fotoğraflamaya değer manzaraları eşliğinde misafirlerine unutulmaz bir eğlence ve tatil vadediyor. Otomatik kronograf mekanizmaya ev sahipliği yapan ‘King Gold’ ve titanyum kasa versiyonu bulunan Classic Fusion modellerin kadranları ve kauçuk üzerine dikilen krokodil deri kayışları, Bodrum’un açık denizlerindeki mavi renk seçilerek üretildi.

Hublot Classic Fusion Bodrum Blue King Gold modeli 50 adet, Hublot Classic Fusion Bodrum Blue Titanium modeli ise 100 adet olarak sınırlı sayıda satışa sunuldu.

Benzer Haberler