alexa H02387 | Black & Orange | H0 | HYT | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H0 Black & Orange (Ref. H02387)

HYT’nin akışkan zaman felsefesi, simsiyah H0 kasası ve turuncu detaylarla bileklere taşınıyor.

h02387-hyt-h0-black-orange-1.jpg

HYT modelleri, cesur tasarımları, tasarımın şekillendiği felsefi zaman anlayışı ve zamanı gösteriş şekliyle lüks saatçilikte diğer markalardan ayrılıyor. Markanın sunduğu bu benzersiz deneyimin arkasında, ileri teknoloji bulunuyor. HYT H0’nun siyah sıvılı komple siyah versiyonu, bazı teknik güncellemeleri de beraberinde getiriyor.

h02387-hyt-h0-black-orange-4.jpg

İlk olarak 2017’de sunulan HYT H0, 2012’de tanıtılan orijinal konseptin evrimi niteliğindeydi. Kasa olabildiğince küçültüldü ve neredeyse tamamen safir kristal camdan üretilerek görüş açısı artırıldı. Kendine özgü sıvı gösterim şekline odaklanan model, 48.8mm x 18.7mm kasa boyutlarına rağmen boynuzsuz oluşuyla, olukça rahat bir şekilde bileğe oturuyordu.

Bu yıl HYT, mihenk taşı niteliğindeki modelinin yeni bir versiyonunu tanıttı. HYT H0’nun (Ref. H02387), tamamen siyah olan kasa ve kadranını, turuncu renkteki detaylar renklendiriyor. Siyah opalin markörler ve numaralar, yine siyah renkteki kadrana kazınmış. Yan tarafta yer alan numaralar, kılcal borular, siyah dakika ve saniye kollarıyla güç rezerv göstergesi de turuncu Super-LumiNova ile belirginleştirilmiş. Böylece okunabilirlik artırılmış.

h02387-hyt-h0-black-orange-2.jpg

HYT H0, tasarım yeniliklerinin yanı sıra mekanik güncellemeler de sunuyor. Bu yeni model, markanın H5 ile tanıttığı son mekanizmasıyla çalışıyor. Yeni kurmalı mekanizma, Calibre 501, eskisiyle aynı çalışma prensibini korusa da, mekanizmanın zaman tutma ve zamanı gösterme bölümleri arasındaki bağlantıyı geliştirerek zaman gösterim hassasiyeti arttırılmış. Calibre 501, tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Saat, 48.8mm x 18.7mm, siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelik kasayla sunuluyor. Ön tarafta bombeli safir kristal, arka tarafta da vidayla kasa tutturulmuş, safir kristal cam bölmeli arka kapak kullanılmış. Kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

h02387-hyt-h0-black-orange-3.jpg

Kadranı ve kasayı etkisi altına alan siyah tema, kauçuk kayışta ve tokada da devam ettirilmiş; titanyum toka, siyah DLC kaplanmış. Model, 43,000 CHF fiyat etiketiyle saatseverlerle buluşuyor.
Benzer Haberler