alexa 048-DL-90-GF-RU | Black | H0 | HYT | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H0 Black (Ref. 048-DL-90-GF-RU)

Akışkanlar mekaniğinin göz alıcı dünyasında zamanı öğrenmeye hazır mısınız?

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-1.jpg

Günümüz standartlarında zamanı öğrenmek için kol saati takmak birçokları için lüks ve hatta gereksiz bir davranış olarak değerlendirilebiliyor. Bizim gibi saat meraklıları ise bileğimizi saran bu şaheserlere çok daha farklı anlamlar yüklüyoruz. Bu eserler için zamanı gösterme fonksiyonunun önemi çoğu zaman o kadar gerilerde kalıyor ki, bileğimize rastgele bakışlar atıp saatin kaç olduğunu anlamadan gözümüzü başka bir yöne çevirebiliyoruz. Aslında bütün mesele de bu rastgele bakışların sayısını artırabilecek, kolumuza her baktığımızda bizi heyecanlandırabilecek “o” saati bulabilmekte.

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-7.jpg

Açık konuşmak gerekirse HYT H0’ın zihnimde yarattığı etki tam olarak bu. Zamanı göstermek için bilindik akrep-yelkovan ikilisinden farklı yöntemi seçen markalar sektörde her zaman heyecanla karşılanmışlardır. Doğrusu, HYT bu konuda en başarılılardan biri. İşin içine hem sanatı hem de mühendisliği katıp kullanışlılıktan ödün vermemek, emin olun, kolay bir iş değil.

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-9.jpg

HYT H0, markanın diğer saatlerine kıyasla oldukça kompakt kasa ebatlarına sahip. Her ne kadar 48,8mm x 18,7mm gibi devasa ölçülere sahip olsa da, H0 tahmin ettiğinizden çok daha konforlu bir tasarımla ve ebatlarını ustaca gizleyebilen bir görüntüyle karşımızda duruyor. Bezelsiz üst kısım, kasa ile bütünleşik kayış gibi detaylarla bahsi geçen başarıyı sağlayan HYT, kasa kalınlığı dolayısıyla hanesine ilk ve belki de tek eksiyi yazdırıyor. DLC kaplama parçalar kasa ve kadranın içinde birçok kısımda yer alıyor. Ön kısmı tamamen çevreleyen, adeta yuvarlak bir kutuyu andıran safir kristal cam ile saatin su geçirmezlik düzeyi 30 metre ile sınırlandırılıyor.

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-3.jpg 048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-4.jpg

Kadranda ise daha da heyecan verici durumlarla karşılaşmak mümkün. Saat 6 pozisyonuna yerleştirilmiş, iki adet oval pencere vasıtasıyla görünür kılınan iki adet körük sayesinde kadranı çevreleyen kılcal boru içindeki yeşil renkli sıvı hareket ettiriliyor ve saat gösterimi yapılıyor. Saat 12 pozisyonundaki büyük yuvarlak içinde dakika, saat 9:30 pozisyonundaki küçük yuvarlak içinde ise saniye göstergeleri yer alıyorlar. Son olarak saat 2:30 pozisyonunda da güç rezervi göstergesi bulunuyor. In-house geliştirilen kurmalı kalibre 28800vph’de çalışıyor, 35 taşlı ve 65 saatlik güç rezervine sahip. Kadranda bulunan kılcal tüp içerisinde bir değil iki adet sıvı bulunuyor. Şeffaf ve yeşil renkli sıvılar birbirlerine karışmıyorlar ve küçük silindirler yardımıyla her gün iki tam turlarını tamamlıyorlar. Saat 12 olduğunda ise esas gösteri başlıyor ve yeşil sıvı kat ettiği tüm yolu geri gelerek başlangıç pozisyonuna dönüyor.

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-2.jpg 048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-5.jpg

HYT H0’da siyah renkli kauçuk kayış ve DLC kaplama, katlanır, titanyum toka bulunuyor. Kayışın elastik yapısı ve kasayla bütünleşik tasarımı sayesinde saati kolda taşımak büyük bir zevk haline dönüşüyor. Tüm bu güzelliğin ve daha da önemlisi sıra dışılığın bedeli olarak ödemeniz gereken meblağ ise 39.000 CHF olarak belirlenmiş. Egzotik saatler dünyası için hesaplı denilebilecek bir etiketle karşımıza çıkan H0, kullanışlılık ve özgünlük katsayılarının yüksekliğiyle de büyük beğenimizi toplamayı başarıyor.

048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-6.jpg 048-dl-90-gf-ru-hyt-h0-black-8.jpg
Benzer Haberler