alexa H02138 | H0 | Red Khaki | HYT | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H0 (Ref. H02138)

Kendine has sıvı gösterim şekline sahip modelleri ile lüks saatçiliğin kült isimleri arasına giren HYT, H0 H02138 modeli ile mercek altında.

h02138-hyt-h0-red-khaki-1.jpg

HYT lüks saatçilik özelinde bakıldığında oldukça genç bir marka... H0 ise yine markanın genç ürün grupları arasında yer alıyor. 2017 senesinde HYT kataloglarında boy göstermeye başlayan model ailesi, bugün tam 14 farklı versiyonla satışa sunuluyor. Kozmetik farklarla birbirinden ayrılan modeller, temel olarak aynı teknolojik alt yapıyı kullanıyor.

h02138-hyt-h0-red-khaki-2.jpg

İnceleme için seçtiğimiz versiyon, model ailesindeki diğer versiyonlara da ev sahipliği yapan, 48.8mm çapında ve 18.7mm yüksekliğinde tasarlanmış görkemli bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasa antrasit tonunda DLC kaplanmış ve satine yüzey formuyla hazırlanmış. Kasanın ön yüzünde mevcut görkemini daha da üst sınırlara taşıyan box type yani yüksek kenarlı ve bombeli bir safir kristal cam bulunuyor. Vidalı ve safir kristal cam bölmeli arka kapağın eşlik ettiği kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise sadece 30 metre / 3 bar olarak ayarlanmış. Yani hemen her koşulda saati sudan korumanız şart.

h02138-hyt-h0-red-khaki-3.jpg

h02138-hyt-h0-red-khaki-6.jpg h02138-hyt-h0-red-khaki-7.jpg

Modelin ön yüzünden baktığınızda, HYT’nin sembolü haline gelmiş sıvı sistem zaman gösterim şekline göre ayarlanmış kadran sizleri karşılıyor. Konsepte uygun haki tonunda tasarlanan kadranın saat 6 yönünde sisteme hayat veren iki adet körük yer alıyor. Saat 2 ile 3 arasında kırmızı detaylarla tasarlanan güç rezerv indikatörü bulunuyor. Karşı tarafta ise saniye göstergesi göze çarpıyor. Saat 12 hizasına konumlandırılmış dakika alt-kadranı ise yeşil dakika kolu ve yine yeşil Super-Luminova® C7 fosfor dolgulu indeksleri ile zamanın okunmasını sağlıyor. Tüm sayaçlarında mikro-kumlama yüzeylerin yer aldığı kadranda, siyah markörler ve yeşil rakamlar göze çarpıyor. Saat göstergesi olarak çalışan sıvı ise, kırmızı renk tonu ile dikkat çekiyor.

h02138-hyt-h0-red-khaki-4.jpg h02138-hyt-h0-red-khaki-5.jpg

HYT H0 model ailesi, elden kurmalı bir mekanizma ile hayat buluyor. 35 taşlı mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 65 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Mekanizma markaya patentli Micro-Fluidic modüle ev sahipliği yapıyor. Birbirine karışmayacak şekilde üretilen iki farklı sıvı ile çalışan sistemde, sıvılardan biri şeffaf iken diğerinde yeterli kontrastı sağlayacak şekilde seçilmiş renkte boya bulunuyor. Sıvıların içerisinde hareket ettiği kılcal tüplerin üretiminde ise BOROSILICATE malzemeden faydalanılıyor.

h02138-hyt-h0-red-khaki-8.jpg

İnceleme için seçtiğimiz versiyonda, üzeri küçük nokta desenleri ile süslenmiş ve konsepte uygun haki tonda üretilmiş kauçuk kayış bulunuyor. Kayışın uç kısmında ise HYT imzalı titanyum katlanır klips görev yapıyor.

h02138-hyt-h0-red-khaki-10.jpg h02138-hyt-h0-red-khaki-9.jpg
Benzer Haberler