alexa H02138 | H02140 | H0 | HYT | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H0 Yeni Modeller

Kendine özgü sıvı gösterim şekli ile zaman tutma konusuna farklı bir soluk getiren HYT, H0 modelinin iki yeni versiyonuyla saatseverlerle buluşuyor.

h02138-hyt-h0-red-khaki-2.jpg h02140-hyt-h0-black-grey-1.jpg

Zamanın başlangıcı size neyi çağrıştırıyor? Dünya’nın yaşını mı? Ya da ilk insanın? İlk insanın hayatında bile çok önemli bir yere sahip olan zaman, binlerce yıldır farklı birimler ve yöntemlerle ölçülüyor. Zaman ölçme konusunda her markadan farklı bir teknik kullanarak, ürettiği modellerin tamamında insanları hipnotize etmeyi başaran bir marka var: HYT.

h02138-hyt-h0-red-khaki-4.jpg

HYT’nin yeni modeli H0 da, markanın diğer saatleri gibi sıvı sistem gösterim şeklini kullanıyor ve tasarımıyla üç boyutluluğa olan bağlılığını ifade ediyor. “Zaman ve mekân iki boyut veya bir bakış açısıyla ne zaman tatmin oldu?” diyerek çalışmalarına devam eden HYT’nin, iki farklı yeni H0 versiyonu bulunuyor.

h02140-hyt-h0-black-grey-2.jpg

Her iki versiyon da 48.8mm x 18.7mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Kırmızı sıvı kullanılan model, DLC mat antrasit rengi paslanmaz çelik kasaya sahip. Kurma kolu da kasayla aynı renk ve malzemeden. Kasanın ön tarafında bombeli safir cam, arka tarafında ise yine safir kristal cam bölmeli kapak bulunuyor. Haki renkteki kadrana siyah renkte markörler ve yeşil rakamlar kazınmış. Yan tarafta yer alan indeksler, tüpler, dakika ve saniye kolları her iki modelde de C7 Super-LumiNova ile gece görüşüne hazır.

h02138-hyt-h0-red-khaki-1.jpg h02140-hyt-h0-black-grey-3.jpg

Siyah sıvıyla gelen model, fırçalanmış, mikro-kumlama tekniği uygulanmış, mat siyah DLC paslanmaz çelik kasayla geliyor. Kurma kolu yine aynı renk ve malzemeden. Kırmızı sıvılı versiyondan bir diğer farkı da, kadranda gri rengin kullanılmış olması.

h02138-hyt-h0-red-khaki-3.jpg

Her iki versiyonda da elden kurmalı mekanizma yer alıyor ve tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Ref. H02140 gri kadranlı H0, gri kauçuk kayış ve titanyum kilitli klips tokayla; Ref. H02138 haki kadranlı model, yine haki renkte kauçuk kayış ve titanyum katlanır tokayla tamamlanıyor. Her iki versiyon için de geçerli olan liste fiyatı 43,000 CHF.

Benzer Haberler