alexa 251-AD-461-RF-RU | H20 | HYT | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H20 Brown Limited Edition (Ref. 251-AD-461-RF-RU)

hyt-logo-2.png

Sıvı sistem gösterim şekline sahip modelleri ile üne kavuşan butik üretici HYT, yeni bir limitli üretim model ile boy gösterdi. Kahverengi kasası ve kırmızı tonda hazırlanmış sıvısı ile dikkat çeken HYT H20 Brown Limited Edition, sadece 8 adet ile sınırlı üretiliyor.

251-ad-461-rf-ru-hyt-h20-brown-limited-edition-4-.jpg

2012 senesinden bu yana tasarladığı sıvı sistem gösterim şekline sahip modeller ile egzotik saat markaları arasında kendine sağlam bir yer edinen HYT yeni bir limitli üretim model ile hayranlarına bir kez daha merhaba dedi.

Sırasıyla üretilen H1, H2, H3 ve H4 modellerinin ardından tanıttığı H0 ile konseptin çıkış noktasına saygı duruşunda bulunan marka, göz alıcı safir kristal camın da etkisiyle ışık ve şeffaflık kavramlarının altını çizmişti. H0 ile aynı platformda tasarlanan H20 de, markanın kendine has tasarım dilini saat tutkunlarıyla buluşturuyor.

251-ad-461-rf-ru-hyt-h20-brown-limited-edition-2-.jpg

Yeni model 51mm x 19.95mm ölçülerinde tasarlanmış görkemli bir kasa içerisinde geliyor. Paslanmaz çelik üzerine uygulanan kahverengi PVD kaplamasıyla ilginç bir görüntü sunan kasanın ön yüzünde box type tabi edilen yüksek köşelerle tasarlanmış, bombeli bir safir kristal cam yer alıyor. Arka kapak kısmında da yine çizilmelere dayanıklı üretilmiş ve konsepte uygun şekilde kırmızı tonda renklendirilmiş safir kristal cam kapağın görev yaptığı kasanın su geçirmezlik derecesi ise 30 metre / 3 bar olarak sınırlandırılmış.

251-ad-461-rf-ru-hyt-h20-brown-limited-edition-1-.jpg

Şeffaflık ve ışık kavramlarını bünyesinde harmanlayan modelin kadran kısmı, geçmiş HYT modellerinden aşina olduğumuz tarzda tasarlanmış. Mekanizmanın tüm detaylarını gözler önüne seren kadran, geniş safir kristal camın altında endüstriyel bir görüntü sergiliyor. Göz alıcı kırmızı renkte hazırlanan sıvının dolaştığı şeffaf tüpün altında, sıvıya hareketini sağlayan körükler ve hemen üst kısımda ise saat 12 hizasına konumlandırılmış balans çarkı göze çarpıyor.

251-ad-461-rf-ru-hyt-h20-brown-limited-edition-3-.jpg

Yeni modelin içerisinde daha önce H0 modelinde benzer bir örneğini gördüğümüz APRP (Audemars Piguet Renaud Papi) tarafından tasarlanmış bir mekanizma görev yapıyor. 28 taşlı elden kurmalı mekanizma 21.600vph hızında çalışıyor ve çift tulumbalı kurma sistemi sayesinde 192 gibi etkileyici bir güç rezerv süresi sunuyor. Sıvı sistem saat göstergesi özelliğine jumping minute tarzı dakika indikatörünün eşlik ettiği mekanizma saatin hem ön hem de arka yüzünden zevkle izlenebiliyor.

251-ad-461-rf-ru-hyt-h20-brown-limited-edition-5-.jpg

Kahverengi kauçuk kayış ve HYT imzalı titanyum katlanır klips ile gelen HYT H20 Brown Limited Edition (Reference: 251-AD-461-RF-RU) toplamda sadece 8 adet üretiliyor ve CHF 95,000 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler