alexa Ozellikler | rc44-h4 | Yeni Model | Hyt | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H4 RC44

HYT-Logo.jpg

Çalışma prensibi fark etmeksizin saatlerin belki de en azılı düşmanlarından biri olarak bilinen “sıvı”yı yarattığı modellerin temel özelliği haline getirme gibi özgün ve iddialı bir başarıyı elinde bulunduran HYT, adını RC44 tipi yarış teknelerinden alan yeni modeli HYT H4 RC44’ü saat severlerin beğenisine sunuyor.

HYT-H4-RC44-1.jpg

Markanın 2015 yılında destek vermeye başladığı RC44 Championship Tour organizasyonuna ithafen ürettiği yeni saati HYT H4 RC44, konseptin geçmiş modellerinden farklı bazı yenilikleri de bünyesinde barındırıyor.

Uluslararası Yelken Federasyonu tarafından yarışma takvimine 2006 senesinde giriş yapan RC44 alt grubunun 10.yılı anısına üretilen bu özel saate gelin yakından bakalım.

HYT H4 RC44 markanın temel çalışma prensibi olarak belirlediği hidro-mekanik düzeneğin yanı sıra, markanın tarihinde ilk defa diyebileceğimiz safir kristalden üretilmiş şeffaf bir kadran ile geliyor. 51mm çapında ve son dönem alternatif malzemelerden 3DTP alaşımından üretilmiş kasanın çerçevelediği safir kristal kadranın içinde yer alan mavi sıvı ise saatin atfedildiği konuya uygun şekilde denizi çağrıştırıyor.

HYT-H4-RC44-2.jpg

Yelken Yarışları temasını çağrıştıran başarılı görsel detayların yanında gerçek manada profesyonel şartlar altında kullanıma uygun bir saat tasarlama konusuna da özen gösteren HYT, bu özel modeli tasarlarken DLC kaplı titanyum ve kauçuk kombinasyonundan oluşan bir ayar tepesi kullanmış. Yine konsepte uygun olarak RC44 tipi yarış teknelerinin kullandığı özel bir malzeme olan NOMEX yelken kumaşından üretilen kayış da öne çıkan detayların arasında yerini alıyor.

HYT-H4-RC44-3.jpg

Liste fiyatı henüz resmen açıklanmayan modelin üretimi ise 10 adet ile sınırlandırılmış.

Benzer Haberler