alexa H02513 | Instant Rainbow | Soonow | HYT | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT Soonow Instant Rainbow (Ref. H02513)

Akışkanlar mekaniğini bileklere taşıyan yenilikçi marka HYT, Latin kültürünün vazgeçilmez unsurlarından Ölüler Günü’nden ilham modeli Soonow’ın yeni versiyonu ile boy gösterdi.

h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-1.jpg

“Zamanın akıcılığı” fikri üzerinden ortaya çıkan ve akışkanlar mekaniğini mikro-mühendislik ile birleştiren modelleri ile kendine has bir hayran kitlesinin de sahibi olan HYT, yeni bir model bir kez daha saatseverlerle buluşuyor. Latin kültüründen ilham alan Soonow modeli temel alınarak tasarlanan yeni versiyon, sadece 8 adet ile sınırlı üretiliyor.

h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-3.jpg

Yeni modelin kasası, siyah PVD kaplamalı ve satine yüzeyli paslanmaz çelikten üretilmiş. 48.8mm çapında ve 20.8mm yüksekliği ile alıştığımız HYT mimarisine uygun tasarlanan kasanın ön yüzünde yüksek kenarlı safir kristal cam, arka yüzünde ise yine safir kristal cam bölmeli metal kapak kullanılmış. Ön camın üzerinde siyah HYT logosu ve saat markörleri, arka kapağın üzerine ise modelin limitli üretim özelliğine vurgu yapan “one of eight” ibaresi eklenmiş. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri ise 50 metre olarak belirlenmiş.

h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-2.jpg

Modelin kadranı, bir önceki Soonow modeli ile aynı tasarım dilini kullansa da Gökkuşağı konseptini başarıyla yansıtan kendine has detaylarla bezenmiş. Kurukafa figürünün zemin kısmında anodize titanyum üzerine mavi-mor bir ton kullanılmış. Kurukafanın sınırları içerisinde kalan kısma 18K altından yapılmış 313 minyatür iğne eklenmiş. Figürün dışında kalan kısım ise, Gökkuşağı renklerinde dizilmiş 668 taşla süslenmiş. Toplam 4.73-karat değerinde safir, ametist ve tsavorite taşları kullanılan kısımda degrade geçişlerle birbirine bağlanan 14 farklı renge yer verilmiş.

h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-5.jpg h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-6.jpg

Kadran diziliminde sol göze saniye diski, sağ göze ise güç rezerv göstergesi konumlandırılmış. Gözlerin dış kısımlarına kırmızı ve mavi renklerde Super-LumiNova® fosfor malzemesi uygulanmış. Aynı malzeme burun kısmında turuncu, ağız kısmında ise mavi çalışılmış. Kurukafa figürünün diş kısmı için 18K altın kullanılırken, cam tüpün altı kısmında parlak sarı renkli Super-LumiNova® tercih edilmiş. Markanın bir noktada sembolü haline gelen Borosilicate cam tüpler, konsepte uygun şekilde kurukafa figürünün kontürlerini oluşturacak şekilde tasarlanmış. Saatin okunmasını sağlayan sıvı için mavi renk kullanılmış.

h02513-hyt-soonow-instant-rainbow-4.jpg

Modelin içine markanın kendi üretimi ve tasarımı olan elden kurmalı mekanizma yerleştirilmiş. 35 taşlı mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz (28.800vph), tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 65 saat olarak belirlenmiş. Markanın patentli “micro-fluidic modüle” düzeneğine ev sahipliği yapan mekanizmanın köprüleri elle pahlanmış ve Côtes de Genève desenleri ile süslenmiş.

HYT Soonow Instant Rainbow Ref. H02513 eşlik etmesi için siyah kauçuk kayış ve yine siyah PVD kaplamalı titanyum katlanır toka tercih edilmiş. Modelin liste fiyatı ise CHF 105’000 olarak belirlenmiş.

Benzer Haberler