alexa Timegraph | Caran d’Ache | Dolma Kalem | Le Temps Manufactures
Horobox

Dk. Okuma Süresi

İkisi Bir Arada

Mekanik mekanizmalı Caran d’Ache dolma kalem... Çifte haz dedikleri bu olmalı!

caran-d-ache-timegraph-1.jpg

Geçmişte saat mekanizmalarını bastonlarda, minyatür müzik aletlerinde, kolyelerde ve farklı araç gereçlerde görmüş olsak da artık çok az marka, kullanıcılarına böyle sürprizler yapıyor. Bu sever farklı bir kalemle, Timegraph’la sevenlerinin karşısına çıkan Caran d’Ache, baget mekanizmasıyla kullanıcılara ayrı bir zevk yaşatıyor.

caran-d-ache-timegraph-2.jpg

Yazım gereçlerine tutkun olanların baş tacı markalarından İsviçreli Caran d’Ache, Timegraph’ı geliştirmek için Le Temps Manufactures (LTM) ile iş birliği yapmış. 2008 yılında kapılarını endüstriye açan LTM, sektördeki birçok önemli isme saat ve saat bileşenleri üretiyor.

caran-d-ache-timegraph-5.jpg

Timegraph, 21mm x 9mm x 3.5mm ölçülerine sahip Calibre LTM 1000 kurmalı mekanizmaya ev sahipliği yapıyor. Toplamda 99 bileşenden oluşan mekanizma, saati ve dakikayı gösteriyor. 28,800vph frekansla çalışan LTM 1000, boyundan büyük bir iş çıkarıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sağlıyor.

caran-d-ache-timegraph-4.jpg

Mekanizmayı kalemde taşıyor olmak sizi endişelendirmesin. Saat 15mm çapında ve kapağıyla birlikte toplam 151mm uzunluğunda. Kalemde kullanılan tüm metal elementler paladyum, gövdesiyse PVD kaplama. Ucu elle cilalanmış ve 18K altından üretilmiş. İyi oranlanan kalem, optimum yazma rahatlığı sağlıyor. Biri kapağında olmak üzere toplamda üç safir kristal cam bölmesi bulunan Timegraph, hem mekanizmayı hem kadran tarafını hem de kalem ucunu rahatlıkla görme şansı veriyor.

caran-d-ache-timegraph-3.jpg

Çeşitli kişiselleştirme seçenekleriyle sunulan Caran d’Ache Timegraph, mürekkep hokkalı lake kutuyla geliyor.

caran-d-ache-timegraph-6.jpg

Benzer Haberler