alexa IWC | Big Pilot's Watch | 43 | Racing | Green | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot's Watch 43 Racing Green Ref. IW329306

IWC, 2021 senesinde ürün grubuna eklediği Big Pilot's Watch 43 model ailesini yeni bir versiyon ile genişletiyor. Yeni model, güneş ışını zeminli yemyeşil kadranıyla göz kamaştırıyor.

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-1.jpg

Günümüzde klasik pilot saatleri denildiğinde ilk akla gelen isimler arasında IWC yer alıyor. Köklü markanın zengin ürün grubunda temel koleksiyonlardan biri olarak yer alan pilot saatleri, sadece tasarımsal manada değil, teknik özellikler açısından da bu segmentin en iyi oyuncularından kabul ediliyor. 

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-2.jpg

IWC Pilot Saatleri koleksiyonunda şüphesiz en ikonik alt gruplardan biri de Big Pilot model ailesi. Yaklaşık 20 yıldır koleksiyonda varlığına devam eden bu ailenin en önemli özelliği de 46mm çapında tasarlanmış oversized kasası. Konik kurma kolu ile birlikte klasik pilot saati konseptinin modern zamanlardaki en önemli temsilcisi olarak tanınan model ailesi, geçtiğimiz yıl görece kompakt bir versiyona kavuşmuştu. Big Pilot konseptinin tasarım detaylarını daha giyilebilir bir ölçüyle yeniden yorumlayan model ailesi, Big Big Pilot's Watch 43, bugün yeni bir versiyona daha merhaba diyor.

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-3.jpg

Yeni model, 43mm çapında ve 13.6mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. İki boynuz açıklığı arası 53mm olarak ayarlanan kasa, mat ve parlak yüzeylere ev sahipliği yapıyor. Kasanın ön yüzünde sadece çizilmelere değil, ani basınç düşmelerine de dayanıklı üretilen, yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam bulunuyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapak ve vidalı kurma kolu ile donatılan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-4.jpg

Genç model ailesine yeni eklenen versiyon, çarpıcı yeşil zemin rengiyle dikkat çeken, yeni bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Güneş ışını desenli zeminiyle farklı açılardan gelen ışık altında yeşilin birçok tonuna bürünen kadranda, Super-LumiNOVA dolgulu kalın kollar ve iri indeksler görev yapıyor. 

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-5.jpg

Yeni modelde, in-house tasarlanıp üretileni Caliber 82100 yer alıyor. Patentli Pellaton kurma sistemiyle donatılan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-6.jpg

Ürün grubuna standart (limitli değil) referans olarak eklenen şık modele, kadran ile uyumlu tasarlanmış, yeşil kauçuk kayış eşlik ediyor. IWC imzalı katlanır klips ile bileğe sabitlenen model için, EasX-CHANGE hızlı kayış değiştirme özelliğine sahip, birçok farklı renkte kayış seçeneği de sunuluyor.

iwc-big-pilots-watch-43-racing-green-7.jpg

Markanın butiklerinin yanı sıra çevrimiçi ticaret sitesinden de satışa sunulan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 9,100.

Benzer Haberler