alexa IW515202 | Le Petit Prince | Big Pilot’s Watch | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot’s Watch Monopusher “Le Petit Prince” (Ref. IW515202)

IWC, kült ürün grubu Big Pilot’s Watch koleksiyonunu ilk defa kronograf fonksiyonuyla buluşturuyor. Üstelik modelin heritage temasına yakışan monopusher tarzıyla...

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-1.jpg

Klasik pilot saati dendiğinde ilk akla gelen tasarımlardan olan Big Pilot’s Watch, 2002 yılından bu yana Schaffhausen’li markanın kataloglarını süslüyor. Yakın zamanda bir de 43mm’lik versiyona kavuşan model ailesi, bugün kronograf komplikasyonuyla donatılmış yeni bir versiyona merhaba diyor. Koleksiyona eklenen şık model, ürün grubunun retro karakterine uygun monopusher kronograf fonksiyonunun yanı sıra, Le Petit Prince temasıyla da dikkat çekiyor.

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-8.jpg

Yeni model, 46.2mm çapında ve 14.6mm yüksekliğinde tasarlanmış, klasik Big Pilot tipi kasa ile geliyor. Geniş kasanın ön yüzünde, çizilmelere olduğu kadar ani basınç değişikliklerine karşı da mukavemet gösteren safir kristal cam yer alıyor. Arka yüzünde de yine safir kristal cam bölmeli çelik kapağın bulunduğu kasaya, modelin tüm fonksiyonlarını kontrol eden, entegre butonlu konik kurma eşlik ediyor. Tasarımıyla bir ikon haline gelen kasa, 60 metreye kadar su geçirmiyor.

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-4.jpg iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-5.jpg

Le Petit Prince temasına uygun mavi tonunda tasarlanan kadran, dikey Bi-Compax diziliminde kronograf sayaçlarına ev sahipliği yapıyor. Saat 3 yönünde bir de tarih penceresi bulunan kadrana, Super-LumiNOVA fosfor dolgulu iri rakam indeksler ve kalın kollar eşlik ediyor.

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-2.jpg iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-3.jpg

Modelin içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber 59365 görev yapıyor. Elden kurmalı mekanizma, saat, dakika, merkezi saniye, tarih ve monopusher (tek tuş) kronograf özelliklerine yer veriyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen şık mekanizma, tam kurulumda 192 saatlik verimli bir güç rezerv süresi sunuyor.

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-6.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilen modele, koleksiyonun diğer modellerinde de kullanılan, zımba detaylı dana derisi kayış eşlik ve IWC imzalı katlanır toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 17,200 EUR.

iwc-big-pilot-s-watch-monopusher-le-petit-prince-7.jpg

Benzer Haberler