alexa IWC | Ceralume | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC, İlk Tamamen Fosforlu Seramik Saatini Tanıttı: Ceralume

IWC, lüks saat yapımında çığır açan bir yenilik olan Ceralume teknolojisini tanıttı ve ilk tamamen fosforlu seramik saati yarattı. Ancak, bu konsept saat henüz satışa sunulmuyor.

iwc-ceralume-1.jpg

Geçmişte, ışıldayan malzemeler, Marie ve Pierre Curie'nin 1898'de radyumu keşfetmesinden bu yana saat kadranlarında kullanılmıştır. Zamanla, radyumun yerini daha güvenli alternatifler olan trityum ve Super-LumiNova almıştır. Tamamen fosforlu saat kadranları son zamanlarda daha popüler hale gelmiş olsa da, fosforlu kasalar hala nadir rastlanan bir yeniliktir. Bell & Ross ve Tockr daha önce bu alana adım atmıştı, ancak IWC'nin Ceralume'u yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkıyor.

iwc-ceralume-2.jpg

IWC'nin mühendislik bölümü XPL, yeni bir ışıldayan seramik bileşik geliştirdi. Bell & Ross'un reçine ve Tockr'un hidro-daldırma süreci kullanmasının aksine, IWC'nin Ceralume'u, yüksek kaliteli Super-LumiNova pigmentleri ile seramik tozlarını homojen bir şekilde birleştirerek fosforlu bir malzeme oluşturur. Birkaç yıl süren bu gelişme, saatin karanlıkta 24 saatten fazla parlak mavi bir ışık yaymasını sağlar.

iwc-ceralume-3.jpg

Ceralume saati, RC Tritec tarafından üretilen Super-LumiNova pigmentlerini içerir. Bu pigmentler, ışığı emer, depolar ve ardından görünür ışık olarak tekrar yayar. IWC, Pilot's Watch Chronograph 41 için kasayı oluşturmak amacıyla zirkonyum oksit ve diğer metal oksitler kullanarak geleneksel beyaz seramik bileşikten yola çıkıyor. Saat ayrıca, enjeksiyon kalıplama süreciyle Super-LumiNova pigmentleriyle zenginleştirilmiş beyaz ışıldayan bir kadran ve kauçuk kayışla geliyor.

iwc-ceralume-4.jpg

Şu anda bu saat bir konsept olup, satışa sunulmuyor. Şimdilik, daha fazla bilgi için www.iwc.com'u ziyaret edebilirsiniz.

IWC Ceralume, Monaco GP'de Lewis Hamilton'un Bileğinde Görüldü

iwc-ceralume-5.jpg

Özel edisyon saatler takmasıyla bilinen Lewis Hamilton, 2024 Monaco GP'de IWC Ceralume konsept saatini takarken görüldü. Ünlü yarışçı, daha önce Full-Black IWC Big Pilot for ‘Black Lives Matter’ ve Big Pilot Perpetual Calendar Top Gun Lake Tahoe gibi özel IWC modelleriyle de görülmüştü. 

Benzer Haberler