alexa Ref. IW357003 | IWC | Ingenieur |18K Pink Gold | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Ingenieur Automatic 18K Pink Gold (Ref. IW357003)

iwclogo.png

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde tamamen yenilenen yüzüyle saatseverlerin beğenisine sunulan Ingenieur Koleksiyonu, 18K masif pembe altın kasasıyla dikkat çeken modeli Ref. IW357003 ile inceleme köşemize konuk oldu. 

Saat sektöründe son birkaç yıldır etkisi yoğun şekilde hissedilen Re-Issue ve Heritage konseptlerine uygun şekilde hazırlanan yeni IWC Ingenieur Koleksiyonu, markanın 1960lı yıllarda ürün gruplarında yer verdiği modellerden ilham alan retro ağırlıklı tasarımlardan oluşuyor. Toplamda 8 ayrı modelin bir araya geldiği yeni koleksiyondan 18K masif pembe altın kasalı Ref. IW357003 modeli sizlerle...

iwc-ingenieur-automatic-W357003-8-.jpg

Modelin kasası 40mm çapında ve 10.3mm yüksekliğinde tasarlanmış. Kalın bezeli ve ön kısımda kullanılan parlatılmış yüzeyi ile olduğundan bir klik daha küçük duran kasanın su geçirmezlik değeri ise 120M olarak ayarlanmış. 18K pembe altından üretilmiş kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal cam kullanılmış. Arka yüzünde üzerinde model ile ilgili bilgilerin yer aldığı masif altın kapağın bulunduğu kasanın kenar kısımları mat yüzey formu ile hazırlanmış.

iwc-ingenieur-automatic-W357003-1-.jpg iwc-ingenieur-automatic-W357003-7-.jpg

Yeni modelin kadranı, 18K pembe altın kasayla son derece uyumlu bir duruş sergileyen koyu gri tonunda tasarlanmış. Yüzeyinde yer alan Sun Beam (güneş ışını) deseni ile farklı açılardan gelen ışık altında değişik tonlara bürünen kadrana, konsept ile uyumlu şekilde pembe altın tonunda hazırlanmış kollar ve indeksler eşlik etmiş. Kollar ve indeksler gece görüşe yardımcı olması açısından SuperLuminova fosfor malzemesi ile doldurulmuş. Yazı konusunda oldukça sade bir görüntü sunan kadranda gözlerimiz Ingenieur ürün grubunun ucu ok şeklinde olan kült logosunu aradı demeden edemeyeceğim ama bu şekli de gayet güzel olmuş. Modelin yegâne ekstra fonksiyonu olan tarih penceresi ise saat 3 yönüne konumlandırılmış.

iwc-ingenieur-automatic-W357003-2-.jpg

IWC Ingenieur Automatic 18K Pink Gold (Ref. IW357003) modelinin içerisinde, markanın IWC Da Vinci Automatic ve Portofino Automatic modellerinden aşina olduğumuz Caliber Ref. A35111 kullanılmış. 25 taşlı otomatik kalibrenin çalışma hızı 4Hz, tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 42 saat olarak ayarlanmış. Masif altın arka kapak nedeniyle göremediğimiz mekanizmanın, Ingenieur Koleksiyonu’nun sembol detaylarından manyetik ortamlara karşı dirençli olması için yumuşak demir bir kafesle korumaya alındığını da burada belirtelim.

iwc-ingenieur-automatic-W357003-5-.jpg

Modelin üzerinde, genel tasarımla fevkalade uyumlu siyah timsah derisi bir kayış yer alıyor. Kayışın ucunda ise markanın farklı pek çok modelinden hatırladığımız IWC imzalı 18K masif pembe altın standart toka görev yapıyor.

iwc-ingenieur-automatic-W357003-4-.jpg

IWC Ingenieur Koleksiyonu, benim için markanın en önemli koleksiyonlarından biri... Ancak benim bu kült koleksiyon ile ilgili zirve noktası olarak gördüğüm dönem 2000li yılların ortalarında üretilen modeller ile özdeşleşiyor. Özellikle güçlü bir duruş sergileyen köşeli kasaları ve insanın aklına gerçekten de mühendislik kavramını getiren kusursuz detay işçiliği ile üretilmiş metal bilezikleri ile o dönem üretilen saatler benim favori Ingenieur modellerim diyebilirim.

-W322701.jpg

IWC Ingenieur IW322701

Markanın arşivinden ilham alınarak tasarlanan bu yeni koleksiyonu da, özellikle Re-Issue konsepti dahilinde, gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Eğer retro temalı yeniden üretim modeller ilginizi çekiyorsa ve en önemlisi alış veriş listenizde masif altın seçeneği de yer alıyorsa IWC Ingenieur Automatic 18K Pink Gold (Ref. IW357003) modelini kesinlikle yakından görmenizi tavsiye ediyorum.

iwc-ingenieur-automatic-W357003-9-.jpg

Benzer Haberler