alexa IW380703 | Ingenieur | IWC | Chronograph Edition | 74th Members | Meeting at Goodwood | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Ingenieur Chronograph Edition “74th Members’ Meeting at Goodwood” IW380703

iwclogo.png

Efsane saat gurusu Gerald Genta’nın ölümsüz tasarımlarından kabul edilen Ingenieur serisi, yenilenen yüzü ve tamamı in-house mekanizmaları ile saatseverlerin beğenisine sunuldu. Klasik otomobil meraklılarının merakla beklediği 74th Goodwood Members Meeting etkiliği bünyesinde tanıtımı yapılan 3 yeni Ingenieur Chronograf modeli butiklerdeki yerlerini aldı. Çıkar çıkmaz saatseverlerin beğenisini kazanan seriden Ingenieur Chronograph Edition “74th Members’ Meeting at Goodwood” IW380703 mercek altında...

-WC-ngenieur-Chronograph-Edition-Goodwood-3.jpg

Yazımın başında da belirttiğim üzere yeni Ingenieur Chronograph serisi 3 farklı modelden oluşuyor. Modelleri birbirinden ayıran farklar ise kullanılan kasa materyali ve kadran renkleri olarak karşımıza çıkıyor. İnceleme köşemizin bugünkü konuğu ise 18K pembe altın kasa ve siyah kadran kombinasyonuna sahip olan IW380703 modeli.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-12-.jpg

Günümüz şartlarında gayet modern bir ebat olan 42mm kasa çapı ile tasarlanan yeni Ingenieur serisi, geçmiş serilerde yer alan 45 ve 46mm kasa çapına sahip versiyonlara göre tarif edilmez derecede rahat duruyor. Kasanın boynuz kısımları sade ve konforlu çizgiler taşıyor. Ayar tepesi ve kronograf butonlarının uyumu da gözlerden kaçmıyor.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-4-.jpg

Bezelde, boynuzlarda, ayar tepesinde ve kronograf butonlarında parlatılmış yüzey formu tercih edilirken, kasa kenarlarında ve tokada tercih edilen satine yüzeyler 18K pembe altın kasaya hareket katmayı başarmış.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-2-.jpg -WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-5-.jpg

Siyah renkte hazırlanmış kadrana, kasa ile uyumlu pembe altın kollar ve indeksler eşlik ediyor. Kırmızı detaylara da yer veren kadran, saatin sportif özelliğine de vurgu yapıyor. Kadranın çerçevesinde takometrik skala yerleştirilmiş. Saat 3 konumunda ise siyah zemin üzerine beyaz karakterli çarka sahip tarih penceresi konumlandırılmış.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-6-.jpg

IWC Ingenieur Chronograph Edition modelinin elini güçlendiren bir diğer özellik ise hiç şüphesiz modele hayat veren Caliber Ref.69370. Markanın geçmiş modellerinde sıklıkla kullandığı ETA Valjoux 7750 otomatik kronograf mekanizmanın in-house klonu diyebileceğimiz bu yeni kalibre, tam kurulumda 46 saatlik güç rezervi sağlıyor. Teknik özelliklerinin yanı sıra boyut olarak da ETA Valjoux 7750 ile benzer değerler sunan mekanizmanın IWC’nin güncel koleksiyonunda yaygın hale geleceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-3-.jpg

Saatin albenisini arttıran detaylardan bir diğeri de kordon olarak karşımıza çıkıyor. Eminim siz de ilk gördüğünüzde kordona dikkat etmişsinizdir. Kahverengi kordona uygulanan kapitone deseni, saatin sportif havasını bir üst seviyeye taşımayı başarıyor. Dana derisinden yapılmış kordona, satine yüzey formuyla hazırlanmış 18K pembe altın toka eşlik ediyor.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-1-.jpg -WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD.jpg

IWC Ingenieur Chronograph Edition “74th Members’ Meeting at Goodwood” modeli 74 adet ile sınırlandırılmış üretim sayısıyla oldukça özel bir saat. Hem atfedildiği organizasyon ile hem de özgün tasarım detayları ile yenilenen Ingenieur serisinin en özel modellerinden biri olan Chronograph Edition “74th Members’ Meeting at Goodwood”  kesinlikle yakından görülmeyi hak eden bir saat.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-9-.jpg

Markanın Nişantaşı’nda yer alan butiğinde inceleme fırsatı bulduğumuz yeni modeli beğendiyseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var zira bu özel saatin vitrinde uzun süre kalmayacağından eminiz.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-7-.jpg -WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-8-.jpg

Benzer Haberler