alexa IW380902 | Chronograph Sport Edition | Ingenieur | Mercedes-AMG | IWC | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Ingenieur Chronograph Sport Edition - 50th Anniversary of Mercedes-AMG Ref. IW380902

iwclogo.png

IWC Schaffhausen, uzun dönemdir marka ortaklığına devam ettiği Mercedes-AMG’nin 50. kuruluş yılı anısına hazırladığı modeli ile yeni bir kampanyaya imza attı. Motor sporlarından ilham alarak tasarlana model, markanın CEO’su Christoph Grainger-Herr baş rolü aldığı tanıtım filminde yer alıyor.

iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-5-.jpg

Mercedes-Benz bünyesinde yer alan ve tasarladığı araçlarla motor sporları tutkunlarının hafızalarında yer eden Mercedes-AMG geçtiğimiz yıl 50. kuruluş yılını kutlamıştı. IWC Schaffhausen de, uzun soluklu marka ortağı Mercedes-AMG için büyük önem taşıyan bu tarihi taçlandırmak için özel bir model tasarlamayı ihmal etmemiş ve IWC Ingenieur Chronograph Sport Edition “50th Anniversary of Mercedes-AMG” modelini çıkarmıştı. 2004 senesinde bu yana başarılı ortaklıklarını pek çok modelle taçlandıran iki önemli marka, bu sene sosyal medyayı hedefleyen yeni bir kampanyaya da imza atıyor.

iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-4-.jpg iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-6-.jpg

IWC Schaffhausen CEO’su ve aynı zamanda sıkı bir otomobil tutkunu olan Christoph Grainger-Herr bu anlamlı okazyon için hazırlanmış kısa videoda yer alıyor. Yeni Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ Coupé modelinin direksiyonuna geçen karizmatik CEO’nun kolunda ise, IWC Ingenieur Chronograph Sport Edition “50th Anniversary of Mercedes-AMG” yer alıyor. New York sokaklarında geçen kısa film sosyal medyada #SpeedUpInStyle hasg tag’iyle paylaşılıyor.

Filmin yıldızlarından IWC Ingenieur Chronograph Sport Edition “50th Anniversary of Mercedes-AMG” modelini de tekrar bir hatırlamakta fayda var.

iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-1-.jpg

Markanın kült Ingenieur Koleksiyonu bünyesinde yer alan model 44.3mm çapında ve 15.9mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa içerisinde geliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların kullanıldığı kasada geniş dikdörtgen formunda tasarlanmış kronograf butonları ve vidalı ayar kolu yer alıyor. Kasanın su basıncına dayanıklılık değeri is 120 metre / 12 bar olarak ayarlanmış. Bi-Compax kronograf dizilimi kontrast kadranı ve kırmızı detaylarıyla sportif bir görüntü sunan modelin içerisinde markanın in-house mekanizmalarından Caliber Ref. 89361 görev yapıyor. Tam kurulumda 68 saatlik güç rezervi sunabilen otomatik mekanizmanın motor sporları ve AMG temalarına gönderme yapan hava soğutmalı fren diski şeklinde tasarlanmış rotoru, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 250 adet ile limitli model beyaz dikişli siyah deri kayış ve IWC imzalı katlanır klips ile geliyor.

iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-2-.jpg iw380902-iwc-ingenieur-chronograph-sport-edition-3-.jpg

Benzer Haberler