alexa IW381802 | Digital Date-Month | Titanium | Ingenieur | IWC | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month Titanium (Ref. IW381802)

IWC, yeni nesil Ingenieur koleksiyonunda yer alan en komplike modelin titanyum temalı versiyonu ile bir kez daha saat tutkunlarının karşısına çıktı.

iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-1.jpg

IWC’in en önemli ürün grupları arasında yer alan Ingenieur Koleksiyonu, 2016 senesinde yenilenmiş ve Gerald Genta’dan miras kalan lüks spor saat karakteri yerini 1960lı yıllardan ilham alan Retro modellere bırakmıştı. Üç kollu otomatik ve kronograf versiyonları ile IWC kataloglarını süslemeye devam eden koleksiyonda yer alan bayrak gemisi ise, karmaşık mekanizması ve 18K kırmızı altın kasası ile dikkat çeken Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month Gold modeli olmuştu.

iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-6.jpg

Aynı model hem ağırlık hem de fiyat olarak hafifletilmiş versiyonu Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month Titanium ile tekrar boy gösterdi.

Yeni model 45mm çapında ve 17.4mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Tasarım olarak önceki versiyon ile aynı olan kasa bu sefer ultra-hafif Grado 5 kalite titanyumdan üretilmiş. Vidalı kurma kolu, yassı kronograf butonları ve çizilmelere dayanıklı safir kristal camlarla donatılan kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 120 metre olarak belirlenmiş.

iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-4.jpg

Yeni versiyonun kadranı da yine 18K kırmızı altın model ile aynı tasarımı paylaşıyor. Ancak bu sefer kadran zemini için titanyum kasa ile uyumlu antrasit tonu tercih edilmiş. Dijital tarzda tasarlanmış tarih ve ay göstergelerinin yanı sıra artık yıl ve kronograf fonksiyonlarına ait bilgilere de yer veren kadranda, kollar ve indeksler Super-LumiNOVA fosfor malzemesi ile kaplanmış.

iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-2.jpg

Modelin en önemli detaylarından biri şüphesiz içinde yer alan mekanizması. Markanın modern kronograf platformu 89XXX üzerinde geliştirilen Calibre IWC 89801, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 65 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. 18K masif pembe altın rotoruyla göz dolduran 51 taşlı mekanizma, zamanı gösterme fonksiyonun yanında gün/ay/artık yıl göstergelerine ve kolon çarklı Flyback kronograf özelliğine de yer veriyor.

iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-3.jpg iw381802-iwc-ingenieur-perpetual-calendar-digital-date-month-titanium-5.jpg

Sadece 100 adet ile limitli üretile model siyah deri kayış ve IWC imzalı titanyum katlanır klips ile satışa sunuluyor.

IWC Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month Titanium (Ref. IW381802) için belirlenen liste fiyatı EUR 41,500.

Benzer Haberler